Wkrótce będą nowe dowody rejestracyjne?

W dowodach rejestracyjnych już niedługo ma się pojawić tylko data pierwszej rejestracji pojazdu, tak jak ma to miejsce w większości krajów UE. Z dokumentów miałaby także zniknąć data produkcji jednośladu.  Zmiana w dowodach to na razie tylko propozycja Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Na razie nie wiadomo, od kiedy nowy przepis miałby wejść w życie.

To z pewnością dobra informacja dla producentów i sprzedawców – będą mogli oferować pojazdy o różnej dacie produkcji w ramach regularnej sprzedaży. Stracimy oczywiście my – konsumenci. Przez to ominie nas wiele promocji związanych z wyprzedażami starych roczników.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

 1. “To z pewnością dobra informacja dla producentów i sprzedawców – będą mogli oferować pojazdy o różnej dacie produkcji w ramach regularnej sprzedaży. Stracimy oczywiście my – konsumenci. Przez to ominie nas wiele promocji związanych z wyprzedażami starych roczników.”

  Ciekawe z czego tak tu wywnioskowano.
  Po pierwsze w chwili zakupu nowego sprzętu nie ma jeszcze dowodu rej. wiec osoba kupująca ma rok produkcji jawnie podany w homologacji i tam go zazwyczaj sprawdza.
  Po drugie kto bedzie chciał zapłacić regularną cenę za pojazd rocznikowo starszy i jaki będzie ten zysk dealera/producenta, że mu stary sprzęt będzie zalegał w salonach?

  Akurat na kwestię wyprzedaży starszych roczników brak wpisu w dowodzie zupełnie nie wpłynie i nie ma z tym zwiazku.

  Zmiana jest tylko podyktowana ujednoliceniem dokumentów z UE i niczym wiecej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button