Używana Yamaha Virago 125: Czy warto kupić?

Yamaha Virago 125 na stałe zadomowiła się na naszym rynku. Motocykl jest bardzo popularny i zyskał sympatię wielu motocyklistów. Ceniony jest za trwałość, niezawodność i prostotę konstrukcji. Yamaha Virago 125, jak na prawdziwego choppera przystało, wyposażona jest w silnik w układzie V zasilany pojedynczym gaźnikiem. Silnik generuje sporą moc 15 KM co pozwala na rozpędzenie go do ok. 110 km/h. Niestety, z czasem moc została ograniczona do 13 KM.  Osiągi całkiem przyzwoite jak na choppera 125 ccm pozwalają na wybranie się nawet w dłuższą trasę bez szczególnego zmęczenia. O komfort jazdy dba bardzo miękko zestrojone zawieszenie, które ma niestety tendencję do nurkowania przy mocnym hamowaniu. Zapewnia jednak wygodę nawet podczas jazdy na bardzo wymagających drogach. Siedzenie jest grubo wypełnione gąbką i bardzo rozłożyste, dzięki czemu bólu pleców nie odczujemy nawet po kilkuset kilometrach spędzonych na Virago 125.

Główną bolączką tych motocykli są parciejące gumy. Warto zwrócić uwagę na króciec ssący gaźnika, amortyzatory gumowo-metalowe podnóżków i kierownicy. Także łożyskowanie wahacza może po kilku latach i sporym przebiegu dostać luzów.

Mały chopper Yamahy zadowala się tylko 3 litrami paliwa na 100 km, co przy pojemności zbiornika 11 l pozwala przejechać ponad 300 km na jednym tankowaniu do pełna.

Wybór używanych modeli jest bardzo duży, choć cena obecnie może nieco wzrosnąć ze względu na zmiany w przepisach o prawie jazdy. Ponieważ nie jest to motocykl do szaleństw, znalezienie zdrowego egzemplarza nie powinno byś problemem

 

2 opinii

  1. Skąd te dane? Yamaha Virago 125 generuje 8,4 kW, co daje 11.4 KM (ale jeśli ktoś omyłkowo 11 zakwalifikuje do jenostki kW, to wtedy wychodzi 14,9 KM). Można przeczytać u źródła na stronie Yamahy, że opisywany w artykule model Virago 125 ma 124 cm3 pojemności, maksymalny moment obrotowy 9,1 Nm i generuje moc 8,4 kW. Ma masę 139 kg i wymiary: 2,190mm / 805 mm / 1,140 mm (długość / szerokość / wysokość). Stosunek mocy do masy wynosi 0,06 kW/kg, co mieści się w ustawowym warunku (0,1 kW/kg) pozwalającym do prowadzenia jednośladu na kategorię B przy 3 latach jej posiadania (pozostałe 2 warunki też są spełnione: pojemność mniejsza od 125 cm3 i moc mniejsza od 15 KM). Fotograia nie przedstawia Virago 125. Na zdjęciu gołym okiem widać, choćby po przepustnicach i wydechach, że jest to model Virago o pojemności 535 cm3. To tyle sprostowania. 😉

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button