Aktualnie czytasz:
Uwaga! Policyjna akcja "Motocykl" na polskich drogach!
1

Uwaga! Policyjna akcja "Motocykl" na polskich drogach!

autor: Przemysław Borkowski5 czerwca 2020

Polska policja postanowiła baczniej przyjrzeć się nam motocyklistom. Powodem jest nie tylko kontrola prędkości motocyklistów, ale także ciągle bardzo częsty brak uprawnień osób jeżdżących na jednośladach oraz stan techniczny pojazdów.

Kontrola i mandaty to jednak nie wszystko. W ramach akcji policja ma na celu również zwiększyć świadomość wszystkich kierowców, by zwracali większą uwagę na uczestniczące w ruchu motocykle. Tu chodzi nie tylko o bezpieczeństwo ale także wzajemny szacunek tych w puszkach i tych w siodle. Podczas prowadzonych działań policjanci będą przede wszystkim kontrolować kierujących jednośladami, sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają.

Efekt akcji w województwie Lubuskim: 315 wykroczeń drogowych, cztery zatrzymane prawa jazdy i 28 dowodów rejestracyjnych. Mandaty posypały się zarówno wśród motocyklistów jak i kierowców samochodów.

Podkarpacka Policja

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Z kolei podkarpacka policja apeluje:
Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji.

Policja podkreśla, że akcja "Motocykl" będzie odbywać się cyklicznie, w różnych miejscach kraju.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
50%
50%