Aktualnie czytasz:
Nowe motocykle dla Straży Granicznej. Przetarg rozstrzygnięty: Honda najlepsza?
1

Aż 40 nowych motocykli trafi do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Wiemy jakie będą to maszyny.

 

Wschodnia granica naszego kraju zawsze należała do "ruchliwej". Jest tam także wiele całkiem dzikich odcinków, gdzie do kontrolowania potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Aby zapewnić wydajny sprzęt pogranicznikom rozpisano przetarg na dostarczenie samochodów terenowych oraz motocykli, które będą służyć do patrolowania przygranicznych terenów. Jak dowiadujemy sie z oficjalnego komunikatu, znamy już zwycięzcę na dostawę 40 motocykli. Jest nią firma Sokół Lubelskie Centrum Motocyklowe z Jastkowa, która za realizację zamówienia oczekiwała 1,280 mln złotych brutto za 40 sztuk lub 1,6 mln złotych, jeśli Straż Graniczna skorzystałaby z prawa opcji, na zakup dodatkowych 10 sztuk. Motocykle jakie zostaną dostarczone w ramach przetargu to Honda CRF 250 w wersji Rally. 

W postępowaniu przetargowym pojawiła się także oferta na dostawę motocykli Kawasaki KLX230 za 1,195 mln złotych brutto w przypadku zakupu 40 sztuk lub 1,494 mln złotych brutto w przypadku skorzystania z prawa opcji. Oferta mimo, że tańsza, otrzymała w postępowaniu parę punktów mniej niż konkurent. Straż Graniczna przeznaczała na budżet przetargu 1,076 mln złotych brutto. Musiała więc pozyskać dodatkowe środki.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Motocykle w Straży Granicznej służą już od dawna. SG ma ich obecnie 379. Funkcjonariusze patrolują obecnie granice na motocyklach jeżdtakich koncernów jak właśnie Honda czy Kawasaki, ale też Rieju.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
50%
0%
  • jas13
    15 czerwca 2020 at 08:17

    Kolejny w tym kraju przetarg czyści magazyny importera z gorzej sprzedających się motocykli. Podobnie jak WORD-y i OSK najpierw wyciągnęły korzystniejsze cenowo Gladiusy, a potem MT07