Nowe motocykle dla Straży Granicznej. Przetarg rozstrzygnięty: Honda najlepsza?

Aż 40 nowych motocykli trafi do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Wiemy jakie będą to maszyny.

 

Wschodnia granica naszego kraju zawsze należała do “ruchliwej”. Jest tam także wiele całkiem dzikich odcinków, gdzie do kontrolowania potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Aby zapewnić wydajny sprzęt pogranicznikom rozpisano przetarg na dostarczenie samochodów terenowych oraz motocykli, które będą służyć do patrolowania przygranicznych terenów. Jak dowiadujemy sie z oficjalnego komunikatu, znamy już zwycięzcę na dostawę 40 motocykli. Jest nią firma Sokół Lubelskie Centrum Motocyklowe z Jastkowa, która za realizację zamówienia oczekiwała 1,280 mln złotych brutto za 40 sztuk lub 1,6 mln złotych, jeśli Straż Graniczna skorzystałaby z prawa opcji, na zakup dodatkowych 10 sztuk. Motocykle jakie zostaną dostarczone w ramach przetargu to Honda CRF 250 w wersji Rally. 

W postępowaniu przetargowym pojawiła się także oferta na dostawę motocykli Kawasaki KLX230 za 1,195 mln złotych brutto w przypadku zakupu 40 sztuk lub 1,494 mln złotych brutto w przypadku skorzystania z prawa opcji. Oferta mimo, że tańsza, otrzymała w postępowaniu parę punktów mniej niż konkurent. Straż Graniczna przeznaczała na budżet przetargu 1,076 mln złotych brutto. Musiała więc pozyskać dodatkowe środki.

Motocykle w Straży Granicznej służą już od dawna. SG ma ich obecnie 379. Funkcjonariusze patrolują obecnie granice na motocyklach jeżdtakich koncernów jak właśnie Honda czy Kawasaki, ale też Rieju.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Kolejny w tym kraju przetarg czyści magazyny importera z gorzej sprzedających się motocykli. Podobnie jak WORD-y i OSK najpierw wyciągnęły korzystniejsze cenowo Gladiusy, a potem MT07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button