Prosty sposób na audio ‘w skuterze’: Poradnik

Jazda skuterem na pewno należy do przyjemniej. Jednak wielu chciałoby, aby stała się jeszcze przyjemniejsza. Z tego względu większość żałuje, że tak mało jednośladów jest seryjnie wyposażanych w system audio. Skuterowo.com doradza jak w łatwy i tani sposób podróżować słuchając ulubionej stacji, czy mp3.

Telefon + kieszeń w plecaku to najprostsze rozwiązanie.
Telefon i kieszeń to najprostszy sposób na własne audio w skuterze.

Pierwszy sposób jest bardzo prosty. Wystarczy posiadać telefon z zewnętrznym głośnikiem i odpowiedni plecak. Powinien on posiadać zintegrowaną kieszeń na telefon. Wsadzamy do niej nasz telefon kierując wyjście głośnikowe na zewnątrz. Dzięki temu dźwięk wydobywający się z niego będzie przez nas bardzo dobrze słyszalny. Chyba, że posiadamy wydech sportowy i silnik 2T. Wówczas słuchanie czegokolwiek jest niemal niemożliwe. Co dalej? Uruchamiamy mp3 player i Powinniśmy posidać plecak z kieszenią na telefon.cieszymy się melodiami, które są dla nas szczególne, tym sposobem urozmaicając swoją podróż. A co jeśli chciałbym posłuchać radia? To też nie jest kłopot. Rozwiązaniem jest słuchanie stacji internetowych podczas jazdy. Świetnym narzędziem ku temu może być GagaBox. Ten program umożliwia słuchanie dziesiątek stacji radiowych poprzez telefon komórkowy. Jeśli posiadamy pakiet internetowy w telefonie, wówczas takie rozwiązanie nic dodatkowo nas nie kosztuje.

Już niemal w każdym sklepie RTV można nabyć mobilne zgłośniki do odtwarzaczy MP3
Już niemal w każdym sklepie RTV można nabyć mobilne głośniki do odtwarzaczy MP3. Ceny zaczynają się od 50 PLN.

Sposób numer dwa, dla posiadaczy otwartego schowka pod kierownicą. Kupujemy MP3/MP4 player z klasycznym wejściem Jack Mini. Można taki nabyć już za 50-100 PLN. Szczerze mówiąc nie powinniśmy więcej w tego typu sprzęt inwestować. W razie zadrapania, upuszczenia nie będziemy mieli żalu. W tym poradniku rekomendujemy zakup MP4 Neo Galeo 2 GB. Ten wybór zdaje się najbardziej optymalny. Posiada on bowiem podświetlanie i ładowanie wbudowanej baterii poprzez USB. Czas pracy około 10 h. Do nabycia w hipermarketach na terenie całego kraju. Następnym krokiem jest wyposażenie się w tzw. mobilny głośnik. To również koszt zdecydowanie niewielki – cena nie powinna przekroczyć 40-60 PLN. Zobacz przykład.

Prezentowane rozwiązania oczywiście nie gwarantują nam jakości dźwięku rodem z audiofilskiego zestawu Hi-Fi, ale pozwala słuchać podczas codziennej jazdy skuterem miłej dla ucha muzyki, czy informacji. Nie musimy inwestować setek złotych w zakup tunera 12 V i kolumn. Oszczędzimy też zapewne miejsce w bagażniku, czas i kolejne pieniądze na zaadoptowanie i ingerencję w układ elektryczny skutera. Wyposażenie się w wyżej opisane gadżety z pewnością przyniesie nam wiele radości podczas codziennej eksploatacji. Co o tym myślicie?

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

6 opinii

 1. Kurcze, te sposoby z głośnikiem nie dość, że będą mało efektywne to jeszcze trącają Agrotuningiem;p bez obrazy oczywiście.
  Ja gdy prowadzę zawsze słucham muzyki, ale przez słuchawki. Jestem świadom, że łamie prawo, ale jest chociaż jakiś efekt tymbardziej, że korzystam z Creative EP 630.

 2. Słuchawki dokanałowe, jedyne słuszne rozwiązanie. Z tym że jest jedno ale – aby wydajność słuchawek była poprawna należy używać obydwóch jednocześnie. Użycie tylko jednej odbija się w niedługim czasie na słuchu, szczególnie że podczas jazdy trzeba podkręcić głośność. No a dwie naraz – za mocno wygłuszają, nie słychać kompletnie nic (poza muzyką).

 3. Ja właśnie nie słucham zbyt głośno- gdy masz dobre słuchawki i zamknięty kask to da się słuchać całkiem przyjenie:)

 4. Jasne, że jak dasz muze na full to nic nie słyszysz, ale ja już nie raz się przekonałem, że da się słuchać z taką głośnością, że jednak się słyszy Boży świat- kwestia doświadczenia i przyzwyczajenia.

 5. ta… jak jade i mam ochote na muzyka to biore słuchawki i do uszu :(
  tel w kieszeni + kabel pod koszulką czy bluzą i nie ma problemu z muzyką ;;;;;;;…………………..
  a takie MP3 leżące w schowku czy ja wiem xd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button