Aktualnie czytasz:
Turystyczne BMW R 1200 RT z bliska na Moto Expo 2016
0

Zdaniem Damiana Śmigielskiego BMW R 1200 RT to jeden z najlepszych i najbardziej uniwersalnych motocykli na rynku. 274 kg, 125 koni i ogromna lista wyposażenia dodatkowego. To robi piorunujące wrażenie.

Piorunujące wrażenie robi nie tylko muskularny design motocykla, ale także właściwości jezdne maszyny. To za sprawą wręcz perfekcyjnego zawieszenia opracowanego przez BMW Motorrad, wspieranego przez elektroniczny system ASC.

125 koni mechanicznych mocy generuje dwucylindrowa jednostka napędowa w układzie bokser, który w charakterystyczny sposób oddaje 125 Nm momentu obrotowego.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

BMW R 1200 RT to także szerokie spektrum wyposażenia, elektroniczne zawieszenie BMW Dynamic ESA, elektroniczny kokpit z komputerem pokładowym, skrzynia Shift Assistant Pro, centralny zamek czy choćby tempomat. Słowem – BMW R 1200 RT to kwintesencja motocykla turystycznego, na którego temat można pisać niemal w nieskończoność.

Damian Śmigielski, Jednoślad.pl. Jestem teraz obok motocykla obok motocykla BMW R 1200 RT. Jest to, moim zdaniem, najbardziej uniwersalny i najfajniejszy motocykl ze stajni BMW. Oczywiście, jeżeli chodzi o bardzo szerokie spektrum zastosowań. Muszę wam powiedzieć, że jeździłem kiedyś tym motocyklem po szutrach i po lesie. Dzięki specyficznemu zawieszeniu BMW prowadził się doskonale. Ta maszyna to jest ostatnie wcielenie RT’ka z innym silnikiem niż z którym ja jeździłem, ale jest wyposażona kompletnie. Oczywiście możecie powiedzieć, że GS 1200 jest maszyną najbardziej uniwersalną, ale moim zdaniem, właśnie RT zasługuje na to miano. Mamy tutaj wszystko. Mamy iDrive, mamy tempomat, elektrycznie ustawianą szybę, podgrzewane manetki, komputer pokładowy, nawigację, co tylko sobie zamarzymy. To jest maszyna, którą zarówno możemy jeździć po mieście i to bardzo sprawnie, jak również i pojechać na koniec świata. Oczywiście radzę nie zapuszczać się w zbyt ciężki teren, ale tak jak powiedziałem, jeździłem RT po lesie i naprawdę nie miałem jakichkolwiek problemów z opanowaniem tego motocykla na luźnej nawierzchni.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
100%