“The Bikeriders” – już niebawem polska premiera filmu o gangu motocyklowym z lat 60. ubiegłego wieku

W końcu na wielkich ekranach pojawi się prawdziwy film motocyklowy

W skrócie
  • "The Bikeriders" - kinowa uczta dla fanów motocykli
  • Film opowiadający o członkach gangu Outlaws MC będzie miał premierę w Polsce 9 sierpnia
  • W rolach głównych występują Austin Buttler, Tom Hardy i Jodie Comer

Tego typu informacje na naszym portalu pojawiają się sporadycznie, bo producenci filmów bardzo, ale to bardzo rzadko decydują się na stworzenie produkcji opartej w 100% na motocyklach. Mamy dla was jednak świetną wiadomość, bo w tym roku do kin trafi nowy film opowiadający o historii inspirowanej założycielem klubu Outlaws MC.

W końcu! Dawno na ekranach kin nie pojawiły się żadne produkcje, które w całości zostały oparte na temacie motocykli. Po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku pojawiły się zwiastun filmu “The Bikeriders”, który opowiada fikcyjną historię związaną z założycielem klubu Outlaws MC. Krótkie filmy zachęcające do obejrzenia rozgrzały fanów dwóch kółek, ale zaledwie kilka chwil później na rozpalone emocje wylany został kubeł zimnej wody w postaci problemów z dystrybucją. Ostatecznie prawa do filmu wykupiło Focus Features, a w Polsce trafi on do kin dzięki United International Pictures.

Film opowiada o życiu członków klubu Outlaws MC, który założony został przez nieświadomego motocyklistę, który kompletnie nie był przekonany, że próba zintegrowania kilku fanów dwóch kółek przeistoczy się w prawdziwy gang motocyklowy. Akcja dzieje się w latach 60. ubiegłego wieku w Chicago, gdzie poznamy fikcyjną historie klubu motocyklowego, która inspirowana była wydaną w 1967 roku fotoksiążką autorstwa Danny’ego Lyona, w której przedstawione zostały trudy życia członków klubu motocyklowego Outlaws MC. Nie zabraknie zatem interesującej fabuły nasiąkniętej do granic możliwości motocyklowym klimatem z kryminałem w tle.

Najważniejsze informacje:

  1. Na ekrany kin trafi film o tematyce motocyklowej.
  2. Już 9 sierpnia premiera “The Bikeriders”, który opowiada o gangu motocyklowym Outlaws MC. Historia dzieje się w latach 60. ubiegłego wieku.
  3. W rolach głównych występują Austin Buttler, Tom Hardy i Jodie Comer.
  4. Za reżyserię i scenariusz odpowiada jeden z lepszych reżyserów kina niezależnego, Jeff Nichols.

Koniecznie poznaj inne filmy o tematyce motocyklowej:

Ranking: najlepsze motocyklowe filmy i seriale wszechczasów [Top 10]

Opis filmu “The Bikeriders”

Film “The Bikeriders” uchwycił wyjątkowy czas w Ameryce, kiedy niesamowicie zmieniała się kultura i ludzie. W przypadkowo poznanym barze Kathy (Jodie Comer) zakochuje się bezgranicznie w Benny’m (Austin Butler), który jest świeżo upieczonym członkiem klubu motocyklowego Midwestern, Vandals, prowadzonego przez enigmatycznego Johnny’ego (Tom Hardy). W tym samym momencie nie zmienia się tylko kraj, ale również zaskakująco zaczyna ewoluować klub motocyklowy, który z miejsca spotkań lokalnych outsiderów przekształca się w prawdziwy gang motocyklowych, który okraszony jest prawdziwą walką głównego bohatera pomiędzy miłością do Kathy, a rzetelnością wobec pozostałych członków i sytuacji gangsterskich.

Zwiastun filmu “The Bikeriders” obejrzycie poniżej:

Po raz pierwszy film zaprezentowany został podczas 50. edycji festiwalu Telluride Film Festival w sierpniu ubiegłego roku. 21 czerwca film po raz pierwszy pojawi się w kinach w Stanach Zjednoczonych, a polska premiera została zaplanowana na 9 sierpnia. W głównej roli wystąpi wschodząca gwiazda kina Hollywood – Austin Butler, a u jego boku zagrają Tom Hardy i Jodie Comer. Za reżyserię i scenariusz odpowiada jeden z lepszych reżyserów kina niezależnego i jednocześnie wysoko oceniany w branży Jeff Nichols. Fani kina z pewnością znają te nazwiska, co jednoznacznie potwierdza, że film “The Bikeriders” nie będzie jedynie nieudanym nawiązaniem do motocyklowych gangów, a prawdziwą ucztą kinową dla wszystkich motocyklistów i nie tylko.

Wiktor Seredyński

Od małego oglądał się za motocyklami do tego stopnia, że kilkukrotnie nabił sobie guza na głowie na przydrożnej lampie. Fan dalekich podróży, garażowego majsterkowania, ale także wyścigowej jazdy na torze. Wszystkie rzeczy związane z motocyklami odbywają się oczywiście w akompaniamencie Dire Straits. Podróż i jazda jest celem, a motocykle sposobem na spełnione życie.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button