Tekstylna odzież motocyklowa 2019 dla turysty. Co wybrać na każdą pogodę? Trzy zestawy!

Marzec i kwiecień, ale także końcówka motocyklowego sezonu, to najgorszy okres do jazdy motocyklem. Tekstylna odzież motocyklowa musi być na tyle uniwersalna, żeby poradzić sobie w zmiennych warunkach pogodowych. 

Kto w piękny, wiosenny dzień wpadł w chmurę deszczu? Komu zdarzyło się wracać do domu po zmroku albo startować na trasę rano, przy 5 stopniach Celsjusza? Rozwiązaniem problemu jest trójwarstwowa odzież tekstylna wyposażona w membranę i podpinkę. Dzisiaj mamy dla Was propozycję polskiego producenta SECA.

Turystyczne ciuchy dla motocyklisty na każdą pogodę

Kurtka SECA Discovery II to bestseller, który idealnie wpisuje się w nasze potrzeby. Trójwarstwowa, tekstylna kurtka poradzi sobie z niższymi temperaturami czy opadami deszczu. Za odpowiedni komfort cieplny dba membrana Humax (8000 mm), która da radę w deszczu i przy mocniejszym wietrze. W standardzie także ocieplająca podpinka. Gdy jednak zrobi się cieplej, podpinkę można wypiąć i skorzystać z systemu wentylacji RespirAir+. 

O bezpieczeństwo dbają certyfikowane ochraniacze na barkach i łokciach Betec oraz możliwość zastosowaniach protektora pleców. I teraz ciekawostka: protektory Betec wydzielają delikatny zapach (przez dwa lata). Kurtkę uszyto z odpornego na przetarcia materiału DuraTec, a na jej powierzchni zastosowano odblaski ReflexLite. Dostępna jest w dwóch kolorach, czarnym i tytanowym. Zabójczo wygląda zwłaszcza ten drugi (na zdjęciach). SECA Discovery II posiada zamek 360 do spięcia ze spodniami.

Właśnie, jakie spodnie? Np. SECA Rayden III. Uszyte z materiału DuraTec, posiadają homologowane protektory kolan, możliwość zastosowania protektorów bioder i wypinaną membranę Riessa. 

Zestaw turystyczny na moto: Cieplejsze dni 

Na cieplejsze dni naszą propozycją jest lekka, meshowa kurtka SECA Orkan. Krótsza kurtka, od standardowych rozwiązań turystycznych, sprawdzi się także na mieście. Zwłaszcza, że kurtka Orkan wykonana jest z materiału MeshProtecto, który zapewnia świetną wentylację w cieplejsze dni. Panele z MeshProtecto uzupełnione są o odporny materiał DuraTec, a system wentylacji z meshowymi panelami nazywa się AirXstream. Membrana Reissa (5000 mm) jest wyciągana, tak samo jako ocieplająca podpinka. Stąd Orkan, mimo letniego zastosowania, sprawdzi się także w zimniejsze dni. 

Oczywiście Orkan posiada homologowane ochraniacze łokci i ramion oraz możliwości zastosowania protektora pleców. O bierne bezpieczeństwo brają odblaski ReflexLite. Kurtka posiada sporo regulacji oraz zewnętrznych kieszeni, a ze spodniami zepniemy ją zamkiem 360. Występuje w dwóch kolorach, choć na nasze oko najbardziej atrakcyjny jest jasnoszary. 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Proponowanymi spodniami do kurtki SECA Orkan są spodnie SECA Hybrid II. Wykonane z materiału DuraTec ze wzmocnieniami MeshProtecto i ochronną skórą Digital na pośladkach. Hybrid II posiadają regulację w pasie i nogawkach, wyciąganą membranę (Reissa) i pełną podpinkę ocieplającą. W standardzie protektory CE kolan i możliwość zastosowania protektorów biodrowych. Występują w takich samych kolorach jak SECA Orkan. 

Turystyczny zestaw na zimniejsze dni 

Powyższej przedstawiliśmy rozwiązania trójwarstwowe, gdzie i membrana i podpinka są wyciągane. Discovery II to kurtka turystyczna, a Orkan to bardziej uniwersalne rozwiązanie, która świetnie pasuje także do jeasnów. Teraz: kurtka SECA Kodashi IV ze zintegrowaną membraną.

Kodashi IV posiada dwie warstwy, co oznacza, że nie musicie martwić się o zabranie membrany ze sobą. Membrana Reissa jest zintegrowana, a dodatkowo można w kurtkę wpiąć ocieplającą podpinkę. Dwuwarstwowe kurtki świetnie spisują się w zimniejsze dni i właśnie w okresach przejściowych. Kurtka posiada sporo praktycznych kieszeni i regulacji, więc nie tylko zabierzecie ze sobą niezbędne rzeczy, ale dopasujecie ją do ciała.

A co jeśli zrobi się gorąco? W takiej sytuacji z ratunkiem przychodzi system RespirAir+. Klapy wentylacyjne na klatce piersiowej, barkach i na plecach pozwolą odpowiednio się ochłodzić. Oczywiście Kodashi posiada homologowane protektory, piankowe wzmocnienie na plecach i możliwość spięcia ze spodniami. 

Proponowane rozwiązania są dwa: spodnie Hakama III z praktycznymi kieszeniami kargo na bogach lub bardziej klasyczne spodnie Bushido III bez kieszeni kargo. 

Jakie uniwersalne buty na motocykl? 

SECA Altezza to uniwersalne buty dla turysty wyposażone w wodoodporną i oddychającą membranę Sympatex. Buty wykonano z bydlęcej skóry. Posiadają usztywniane panele piszczeli i pięty. Altezza świetnie spiszą się przy dalszych wypadach, a dzięki wysokiej jakości membranie poradzą sobie także z opadami deszczu. Jeśli nie SECA Altezza to SECA Nexus. Nexus’y są nieco tańsze, ale także posiadają membranę (Hipor) oraz odpowiednie wzmocnienia w rejonie koski i piszczeli. Nexus posiadają zamek błyskawiczny i rzep, co pozwoli wygodnie je zapiąć. 

Jakie rękawice na motocykl wybrać? 

W przypadku uniwersalnych rękawic mamy dwie propozycje, które na pierwszy rzut oka są bardzo podobne. To rękawice SECA Turismo i SECA Turismo HTX. Tursimo wykonano z miksu skóry koziej i bydlęcej, który nie farbuje. O bezpieczeństwo dba technologia D30 (kostki) oraz dodatkowe panele z materiałem w miejscach szczególnie narażonych na przetarcia. Rękawice są długie, więc spokojnie możecie zamontować je na rękawy kurki. Czym różni się model HTX? Posiadają wbudowaną membraną Hipora, więc jeszcze lepiej spiszą się na dalszych wypadach. 

[trending]

 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button