Aktualnie czytasz:
Sezon Zimowy: Skuter Zamarzł!
3
 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Dziś przytrafiła mi się niemiła przygoda. Po przejechaniu ponad 60 kilometrów (Warszawa – Legionowo – Legionowo – Warszawa) odstawiłem swój pojazd  na kilka godzin. W tym czasie temperatura otoczenia spadła do -10 stopni! Wiem, jazda w tej temperaturze to szaleństwo, ale w końcu od czego są zimowe, gore – texowe ubrania! Nic mi po tej odzieży. Odpalam skuter bez najmniejszego problemu. Oczywiście odczekałem kilka chwil, aby się zagrzał… Następnie ruszyłem w trasę powrotną do domu… Nie trwałą ona zbyt długo, bo po chwili okazało się, że manetka gazu najzwyczajniej w świecie nie odbija! Automatycznie wyjąłem kluczyk z kieszeni. Pierwsze co myślałem, że manetka przymarzła do kierownicy. Okazało się, że jest gorzej! To linka! Odkręciłem wieko gaźnika, aby ręcznie odciągnąć go do normalnej pozycji. 30 minut prób i nerwów… bez rezultatu. Nie pozostało mi nic innego jak przesiąść się w tempie ekspresowym do warszawskiej komunikacji miejskiej! Cóż to był za szok sytuacyjny dla mnie. Ostatnio jechałem autobusem i metrem z dobre 6 miesięcy temu.
Następnego dnia „pacjent” zawitał w zaprzyjaźnionym serwisie (A – Zet; Warszawa). Potwierdziła się moja hipoteza odnośnie linki. Niestety, aby odmrozić zablokowane elementy niezbędne było odkręcenie kilku plastikowych części. Następnie pomocna okazała się Farelka. Trwało to 3 dni!. Koszt: 50 zł:).

Morał z tej opowieści jest taki: Jeśli Wasze sezon trwa przez cały rok, to pamiętajcie o naoliwieniu wszelkich części ruchomych Waszego pojazdu! Powodzenia!

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe bitronxp1
  11 lutego 2012 at 21:57

  ja dzisiaj próbowałem tez odpalic skuter po 4 miesiecznej hibernacji efekt zamarznieta manetka,chyba zgestniały olej i nie wiem ale nie dało sie odpalic z kopki bo pomalusku odbijała czyli skuter zamarzł ,no nic czekam az sie ociepli i na słoneczku moze dojdzie do siebie

 • Zdjęcie profilowe tamirp
  20 lutego 2012 at 21:31

  Zamarznięta linka gazu może być bardzo niebezpieczna! Szczególnie gdy tylny hamulec nie jest „do końca” sprawny. Zaliczyłem dzisiaj bardzo bliski kontakt z glebą, ślisko było 😉

 • Zdjęcie profilowe Tanco
  22 lutego 2012 at 02:10

  A mi w zimę wszystko odbija i odpala bez oliwienia,ale w tym roku na jesieni na wszelki wypadek naoliwię 😀