Rusza Puchar Polski Pit Bike 2021! Sezon zaczną pod Toruniem

Terenowe minimotocykle już w najbliższy weekend rozpoczną sezon w nowej randze!

W skrócie
  • Wyścigi Pit Bike to dyscyplina, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
  • Sezon Pit Bike 2021 rozpocznie się w najbliższy sezon i będzie mu towarzyszyć całkowicie nowa formuła wyścigowa: Pucha Polski
  • Więcej informacji ze świata sportu motocyklowego znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl

Po raz pierwszy w formule Pucharu Polski Pit Bike, po raz pierwszy na torach całego kraju - zawody off-road na minimotocyklach zaczynają sezon w nowej randze. Pierwsza runda już 28 marca na torze w Głażewie!

To będzie wielkie wydarzenie, bo miłośników terenowej jazdy na małych dwóch kółkach przybywa z roku na rok, a dodatkowo w tym sezonie pojawia się nowa formuła. Już nie zawody okręgowe, a Puchar Polski, który rozegrany zostanie na minimum pięciu obiektach. Seria rozpocznie się tam, gdzie Pit Bike w naszym kraju mają swoje korzenie - na torze w Głażewie koło Torunia.

Kolejne zawody będą rozgrywane na takich obiektach, jak Dąbrowa Górnicza, Brodnica, Wierzchucin Królewski, ostatnia runda pozostaje jeszcze do obsadzenia.

-To kolejny krok na przód dla naszej dyscypliny. Cieszę się, że historyczny cykl Pucharu Polski Pit Bike zaczynamy w miejscu dobrze znanym i lubianym przez zawodników. Na torze w Głażewie odbywały się pierwsze zawody, ale pojawienie się nowego miejsca w zeszłym roku, czyli toru w Mórkowie koło Leszna, pokazało nam, że są ośrodki, które są w stanie przygotować zawody na najwyższym poziomie. Czas więc na terenową ekspansję na cały kraj! Dla zawodników to nowe możliwości, więcej jazdy, różnorodne warunki.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów.

Pit Bike sezon 2021

Zawodnicy będą gromadzić na swoim koncie punkty, a po rozegraniu wszystkich rund wybrani zostaną zwycięzcy w poszczególnych klasach. W przypadku zawodów off-road jest ich osiem: Amator, Masters, Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Ladies, Stock 150, Super Pit. Już tydzień przed zawodami organizatorzy potwierdzają, że zapowiada się rekordowa frekwencja. Wielu zawodników formę szlifowało całą zimę.

Zawody Pit Bike bez publiczności, ale z transmisją online!

- Dla mnie najważniejsze jest to, że zawody mogą odbyć się bez przeszkód, pamiętajmy że dla zawodników, niezależnie czy podchodzą do startu amatorsko czy z dużymi ambicjami, to wielkie święto

- podkreśla Karol Kruszyński, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie, trener Pit Bike.

Pit Bike sezon 2021

To nie tylko przygoda, ale i sprawdzian umiejętności, konfrontacja z innymi. Współzawodnictwo to ważna życiowa lekcja, zwłaszcza dla młodych. Treningi na Pit Bike odbywają się cały rok. Całe szczęście zima do pewnego czasu była łaskawa, ale mamy też warunki, by trenować na zadaszonych halach, można więc stwierdzić że w przygotowaniach do sezonu nie było przerwy. Efekty naszej pracy już w najbliższą niedzielę.

- dodał Kruszyński.

Pierwsza runda Pucharu Polski Pit Bike Off-road rozegrana zostanie 28 marca, właściwe zawody poprzedzi dzień treningów wolnych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale tradycyjnie przebieg całego wydarzenia będzie można oglądać on-line.

Transmisja na żywo rozpocznie się w niedzielę 28 marca o 11:40 na kanale organizatora:

Zgłoszenia do zawodów znajdują się na stronie: https://otopit.pl/zapisy/

Szczegóły:

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button