Prawo jazdy w telefonie: Jak zainstalować prawko na motocykl w aplikacji mObywatel?

Nareszcie dokument prawa jazdy trafił do telefonu i nie musisz się martwić oraz pamiętać o zabieraniu w podróż klasycznego dokumentu. Wystarczy, że spełnisz jeden warunek!

Już 5 grudnia do życia zostało powołane prawo, które ucieszyło większość polskich kierowców. To właśnie wtedy do życia został powołany jeden z przepisów należących do tzw. pakietu deregulacyjnego, który umożliwił kierowcom zastąpienie klasycznego dokumentu prawa jazdy, elektronicznym. Warunkiem do korzystania z tego udogodnienia jest posiadanie w telefonie aplikacji mObywatel.

Jak zainstalować prawko na motocykl w aplikacji mObywatel?

Warto zaznaczyć, że aplikacja mObywatel działa i już dzisiaj możesz ją zainstalować na swoim telefonie. Zresztą zalety posiadania ten aplikacji to nie tylko luz psychiczny dot. poruszania się motocyklem po drogach publicznych. Znajdziesz w niej znacznie więcej przydatnych funkcji.

– Możemy z niej korzystać wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy wprost zobowiązani do okazania dowodu osobistego lub paszportu, np. podczas kontroli biletów w pociągu lub przy odbiorze przesyłki poleconej na poczcie

– tłumaczy Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na początku instalujemy apkę mObywatel. Trwa do dosłownie chwilę i jest naprawdę proste. Po włączeniu aplikacji otrzymamy informację, że własnie włączyliśmy “cyfrowy portfel” oraz krótką informację czym on jest. Dzięki aplikacji będziemy mogli korzystać z eRecept, mPojazdu, mLegitymacji, i właśnie wirtualnego dokumentu prawa jazdy.

ZMIANY PRAWO JAZDY 2021: OD DZIŚ WCHODZĄ NOWE PRZEPISY (LISTA ZMIAN)

Prawo jazdy w telefonie. To takie proste!

Wszystkie dane, które będzie wyświetlać aplikacja pochodzą z rejestrów państwowych i ich pobranie do aplikacji wymaga potwierdzenia tożsamości za pomocą Profilu Zaufanego lub konta bankowego. Po przewinięciu czterech informacji dot. aplikacji wchodzimy do panelu początkowego, w którym aktywujemy aplikację mObywatel. Zaczynamy od kliknięcia, że zapoznaliśmy się z treścią regulaminu i klikamy dalej.

Teraz pojawi się informacja dotycząca działania aplikacji, w której będziemy zmuszeni zezwolić aplikacji mObywatel na wykonywanie połączeń telefonicznych i zarządzanie nimi. Klikamy zezwól i teraz pojawia się prośba o ustawienie hasła do aplikacji. Wpisujemy oraz potwierdzamy hasło, a następnie nadajemy nazwę telefonu. Teraz możemy dodać swój pierwszy dokument. Z listy wybieramy mPojazd lub mPrawo jazdy i zakładamy nasze specjalne konto. Po założeniu konta możemy cieszyć się dokumentem prawa jazdy w telefonie. Trwa to dosłownie kilka sekund!

DOWÓD OSOBISTY I PRAWO JAZDY W TELEFONIE. APLIKACJA MOBYWATEL JUŻ DZIAŁA

 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button