BMW R 18: Pierwsze zdjęcia. Znamy dane techniczne i polskie ceny

Polska premiera BMW R18 miała swoje miejsce w minioną sobotę. Wydarzenie miało miejsce w nowym obiekcie jakim jest salon Liberty Motors, mieszczący się w Piasecznie.

Trzeba przyznać że zarówno salon jak i motocykl to duże gabaryty. BMW R 18 pasował tu więc jak ulał. Ten monstrualnej postury sprzęt dumnie pręży muskuły w postaci dwóch konkretnych cylindrów skladajacych się na ponad 1,8 litrowy silnik. Czerń, która w głównej mierze zdobi nowego niemieckiego cruisera, uzupełniana jest przez klasyczne białe szparunki oraz niklowane, polerowane i chromowane elementy. Asceza miesza się z dużą ilością stylitycznych smaczków składających się na całość. Efekt? To jeden z tych motocykli, które po prostu trzeba zobaczyć na żywo. Żadne zdjęcie nie odda jego prawdziwego charakteru. Z pewnością ciężko o pasjonatów motoryzacji, na których te motocykl nie zrobi wrażenia.

Dostojny, jednak tak samo bezwstydny, błyszczy z daleka przykuwając wzrok każdego w polu widzenia. Trzeba przyznać że w R 18 zadbano o szczegóły. Widać tutaj kunszt konstruktorski w detalach. Mimo iż ten motocykl nawiązuje do swoich przodków, jest od nich sporo większy oraz istotnie mocniejszy. Ponad 150 Nm dostępny już od 2 tys obrotów to nie lichy wynik. Nawet jak na cruisera.

O tym jak ten klasyczny potwór jeździ mamy nadzieję przekonać się juz niebawem i podzielić się z Wami wrażeniami z jazdy.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button