Odwiedzający zadecydowali – Ducati Hypermotard 698 Mono RVE najpiękniejszy na targach EICMA

Poznajcie dziesięć najpiękniejszych motocykli na tegorocznych targach w Mediolanie!

W skrócie
  • Targi EICMA dobiegły końca, a to dobry czas na podsumowania
  • Włoski magazyn Motociclismo po raz kolejny przeprowadził konkurs na najpiękniejszy motocykl na targach
  • W przeprowadzonym plebiscycie oddano ponad 25 000 głosów - które modele znalazły się w pierwszej dziesiątce?
  • Poznajmy najpiękniejszy motocykl targów EICMA 2023!

Targi EICMA dobiegły końca, ale to kompletnie nie oznacza, że do następnej edycji o nich nie usłyszycie. Koniec oznacza początek czegoś nowego, ale również okres podsumowań, z którym bardzo chętnie dzielą się z nami organizatorzy imprezy w Mediolanie. Czas ogłosić najpiękniejszy motocykl, który został zaprezentowany podczas Milan Motorcycle Shows.

Zaledwie kilka dni po zakończeniu targów organizatorzy zajęli się przede wszystkim sporym podsumowaniem liczbowym, którym uraczyli nas za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. Powodów do dumy Włosi mają sporo, gdyż tegoroczna edycja była absolutnie rekordowa pod każdym względem. Wyobraźcie sobie, że podczas kilku dnia trwania Milan Motorcycle Shows przez 8 przygotowanych hal, na których było wystawionych 2036 marek, przeszło 563 848 odwiedzających. Te dane potwierdzają, że idea organizowania tego typu imprez jest jak najbardziej słuszna.

Targi EICMA to nie są jedynie premiery i zaprezentowanie swoich gorących nowości na nadchodzący sezon, ale również mnóstwo interakcji i konkursów, którymi każdego dnia raczeni są uczestnicy. Swój ogromny wkład w różnorodność targów, ale również niejako podkreślenie najlepszych modeli ma również włoski portal Motociclismo, który organizuje plebiscyt na najpiękniejszy motocykl zaprezentowany podczas Milan Motorcycle Shows. Jesteście ciekawi wyników?

Najważniejsze informacje:

  1. Targi EICMA, czyli Milan Motorycle Shows to największa impreza motocyklowa w Europie, na której niemalże wszyscy producenci prezentują swoje nowości na nadchodzący sezon.
  2. Tegoroczna edycja była rekordowa zarówno pod względem liczby odwiedzających, wystawców, jak i dziennikarzy.
  3. Podczas EICMY zaprezentowane zostały niemalże wszystkie modele, które producenci przygotowali na 2024 rok.
  4. Włoski magazyn Motociclismo podczas każdej edycji organizuje konkurs na najpiękniejszy motocykl – kto stanął na najwyższym stopniu podium w tym roku?

Targi EICMA naszymi oczami:

Konkurs na najpiękniejszy motocykl targów EICMA organizowany przez portal Motociclismo

W tym roku również nie obyło się bez kultowego już konkursu na najpiękniejszy motocykl targów i zaprezentowane wyniki z pewnością będą rozpoczęciem wielu burzliwych dyskusji. Czas ogłosić dziesięć najbardziej cieszących oko motocykli na rok 2024, które mieliśmy okazję zobaczyć na EICMIE – zacznijmy od najniższego stopnia na podium.

Rekordy na targach EICMA – kliknij, aby poczytać!

Rekordowe targi EICMA 2023 – liczby potwierdzają, że takie imprezy mają sens!

Miejsce 3 – Moto Morini Corsaro Sport

No to mamy sporą niespodziankę – Włoski producent motocykl wchodzi dosyć odważnie w świat motocykli sportowych i już na samym początku swojej przygody zbiera nie tylko sporo pozytywnych recenzji, ale przede wszystkim trzecie miejsce zdobyte na niezwykle trudnym terenie. Ten uniwersalny sportowiec napędzany jest widlastą jednostką o pojemności 750 cm3 i z kątem rozwarcia cylindrów 90°, która została zaprojektowana w słonecznej Italii. Generuje maksymalną moc 96 KM i dodatkowo oferowany jest również w wersji ze zdławioną mocą dla posiadaczy kategorii A2. Na liście wyposażenia znajdziemy w pełni regulowane zawieszenie typu upside-down z przodu, wyświetlacz TFT i niezbędną elektronikę, która będzie czuwać w każdym momencie. Dodatkowo podwozie, które dzielone jest z nakedem Corsaro 750 obudowane jest przepięknymi i agresywnymi kształtami w iście włoskim stylu. Cena nie została jeszcze podana. Moto Morini Corsaro Sport zdobyło 11,34% głosów.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Miejsce 2 – Moto Guzzi Stelvio

To prawdziwa reaktywacja niezwykle lubianego modelu, który z rynku zniknął w 2016 roku. Po siedmiu latach nieobecności wraca jednak w zupełnie nowym wydaniu, które bardzo przypadło do gustu odwiedzającym targi w Mediolanie. Drugie miejsca na podium oznacza 19,45% głosów oddanych przez odwiedzających. Najnowsze Stelvio oparte zostało na modelu V100 Mandello, co oczywiście było do przewidzenia. Napędza go podłużny V-twin o pojemności 1042 cm2, który generuje moc 115 KM przy 8700 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym 105 Nm przy 6750 obr./min. Stelvio zostało jednak nieco przeprojektowany, aby przede wszystkim poprawić jego dzielność jazdy w terenie – wykorzystano silnik jako element nośny, jednakże przednia część ramy została przeprojektowana, zmieniono pracę zawieszenia, wzmocniono ramę pomocniczą czy wydłużono ramię jednostronnego wahacza. Jest absolutnie turystycznie, a do tego pięknie i nowocześnie. Moto Guzzi z pewnością przechwyci kawałek tortu w segmencie ADV.

Miejsce 1 – Ducati Hypermotard 698 Mono RVE

Po raz dwunasty plebiscyt organizowany przez włoski portal Motociclismo zwycięża motocykl pochodzący z Borgo Panigale, a w tym roku jest to ultrazawadiacki Hypermotard z nową jednostką napędową. Superquadro Mono, bo o niej mowa, to tak naprawdę połowa silnika Superquadro z Panigale 1299 o pojemności 1285 cm3. Posiada tłok o średnicy 116 mm charakteryzujący się układem „box in box”, tytanowe zawory dolotowe, aluminiową tuleje cylindra, sworzeń tłoka z powłoką DLC i rozrząd desmodromiczny, który sprawia, że Superquadro Mono jest w stanie osiągać prędkości obrotowe, które dotychczas były zarezerwowane wyłącznie dla silników wyścigowych. Dodatkowo generuje moc 77,5 KM przy 9 750 obr./min, a poprzez zamontowanie wyścigowego układu Termignoni można ją zwiększyć do 84,5 KM!

Ma absolutnie całe dostępne wyposażenie elektroniczne na rynku, które nie tylko będzie czuwać nad naszym bezpieczeństwem, ale także pozwoli nam w kontrolowany sposób uczyć się slide’ów, wheelie i innych zabaw, do których stworzona została rodzina Hypermotard. To prawdziwa rewolucja na rynku, która została doceniona przed odwiedzających – Hypermotard 698 Mono RVE zdobył nieco ponad 35% z 25522 głosów i zajął tym samym pierwsze miejsce.

Ducati World Premiere – Odcinek 5: Hypermotard 698 Mono – ultra zawadiackie supermoto z jednym cylindrem! [DANE TECHNICZNE, OPIS, WYPOSAŻENIE, GALERIA ZDJĘĆ]

Pełna dziesiątka najlepszych motocykli wybranych przez odwiedzających, które zaprezentowane zostały na targach EICMA:

 MIEJSCE  MOTOCYKL  WYNIK
 1.  Ducati Hypermotard 698 Mono RVE  35,12%
 2.  Moto Guzzi Stelvio  19,45%
 3.  Moto Morini Corsaro Sport  11,34%
 4.  Honda Africa Twin Adventure Sports  8,01%
 5.  Aprilia RS 457  4,99%
 6.  Suzuki GSX-8R  4,69%
 7.  Bimota Tera  3,44%
 8.  Triumph Scrambler 400 X  2,48%
 9.  Fantic Caballero Rally 500  2,26%
 10.  Benelli TRK 702X  1,74%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button