MotoGP: Marquez przeszedł trzecią operację! Nie wygląda to dobrze…

Ośmiokrotny mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, Marc Marquez przeszedł w czwartek kolejną, trzecią już operację ręki, którą złamał w lipcu. Informację potwierdziła Honda. Powodem kolejnej operacji był brak przewidywanego zrostu. Wszystko wskazuje na to, że Marquez nie wróci na tor z początkiem kolejnego sezonu.

Sezon wyścigowy według planu ma rozpocząć się pod koniec marca 2021. Niestety wszystko wskazuje na to, że podczas pierwszych wyścigów nie zobaczymy w stawce klasy królewskiej Marca Marqueza, który wczoraj został poddany operacji złamanej ręki. Zabieg trwał 8 godzin i zakończył się sukcesem. Zawodnikowi usunięto płytkę, którą zaimplementowano podczas poprzedniej operacji i zastąpiono ją nową, dodatkowo w miejsce ubytku kości przeszczepiono fragment kości z biodra zawodnika.

Marquez po trzeciej operacji ręki

Marquez może mówić o pechu, ponieważ bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, w których mimo zastosowania najwyższych środków ostrożności oraz płytek, które mają ułatwić zrost, kość nie zrasta się. Oby teraz wszystko wróciło do normy i Hiszpan wrócił jak najszybciej do zdrowia, a potem do pełnej dyspozycji.

MOTOGP 2020: CO TO BYŁ ZA SEZON! JAKIE ZMIANY W PRZYSZŁYM ROKU? [PODSUMOWANIE, KALENDARZ, WIDEO]

Na chwilę obecną nie wiemy ile może potrwać rehabilitacja i kiedy zobaczymy zawodnika Hondy na linii startowej. Na pewno Marquez nie weźmie udziału w testach przedsezonowych, które są niezwykle ważne dla przygotowania zawodnika oraz dla rozwoju motocykla. Pierwszy wyścig odbędzie się 28 marca w Katarze podczas MotoGP Kataru.

W sieci możemy spotkać się z informacjami, że rehabilitacja Marqueza może trwać nawet do 6 miesięcy. Z drugiej strony pojawiają się informacje o trzech miesiącach. Całkiem możliwe, że jeśli nie pojawią się kolejne komplikacje to zawodnik pojawi się na torze jeszcze szybciej – przecież przyzwyczaił nas, że rzeczy niemożliwe załatwia od “ręki”.

Źródła:

Motorsport.com
Motogp.com

 

Tobiasz Kukieła

Dziennikarz motoryzacyjny, fotograf, reportażysta. Na motocyklach jeździ od dzieciaka i cały czas odczuwa potrzebę rozwijania swoich umiejętności jeździeckich. Jest złomiarzem z powołania - zdecydowanie częściej kupuje motocykle niż je sprzedaje. Czy to jego problem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button