Motocykliści pomagają Ukrainie. Jak można pomóc?

Pomagamy potrzebującym w obliczu wojny

W skrócie
  • Pomoc motocyklistów dla ofiar wojny w Ukrainie
  • Jak można pomóc Ukraińcom?
  • Gdzie szukać pomocy?

Motocykliści już nieraz pokazali, że nie tylko są prężną i solidarną grupą, ale także nie jesteśmy obojętni na ludzką krzywdę i wołanie o pomoc. Motomikołaje, czy inne charytatywne akcje wspierające najbardziej potrzebujących to tylko niektóre z przykładów na to, że polscy motocykliści i motocyklistki to osoby o otwartych sercach. Tym razem nie jest inaczej, bo wojna w Ukrainie niestety przynosi codziennie śmierć wielu niewinnych osób. Jak możemy pomóc?

Sposobów na pomoc jest wiele. Przede wszystkim warto zacząć od strony pomagamukrainie.gov.pl, gdzie w przejrzysty sposób podano zweryfikowane akcje i sposoby pomocy uchodźcom oraz obywatelom Ukrainy walczącym o niepodległość swojego państwa. Możemy pomagać nie tylko finansowo, ale także humanitarnie. Możemy też dowiedzieć się w jaki sposób szukać związanej z wojną w Ukrainie pomocy dla siebie, lub kogoś potrzebującego.

Motocykliści dla Ukrainy

Innym sposobem jest np. przyłączenie się do zbiórki, która ma na celu przekazanie środków na zakup konkretnych potrzebnych artykułów militarnych, medycznych, żywności, oraz niezbędnej odzieży i bardzo przydatnego wyposażenia. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: Motocykliści dla Ukrainy.

Wiemy, że nikogo nie trzeba namawiać do solidarnego i dyktowanego przez serce udziału w niesieniu pomocy ofiarom wojennej przemocy oraz osobom mówiącym stanowcze nie wojnie i zbrojnemu narzucaniu swojego światopoglądu innym państwom i narodom. My Polacy zbyt dobrze znamy wartość słów wolność i niepodległość.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie patrzą biernie na to co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Po raz kolejny my Polacy zdajemy egzamin z bycia nieobojętnym na czyjąś tragedię. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc w inny sposób. Nie musi to być pomoc finansowa, bo sposobów na to by pomagać i ulżyć w cierpieniu jest wiele.

 

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button