Motocykle VOGE szturmem wjeżdżają na polski rynek. Co za tym stoi?

W skrócie
  • VOGE: Nowa marka motocykli na polskim rynku
  • Co oferuje VOGE i czym wyróżniają się te motocykle?
  • Młoda marka motocyklowa szturmem bierze kolejne rynki. Motocykle VOGE dostępne są już w 36 krajach. Kto za tym stoi?

Wielu z nas interesujących się motocyklowymi nowościami pewnie nie ominęły pojawiające się od kilku lat doniesienia o marce motocykli VOGE. Wspominały o niej różne media tuż po tym jak została zaprezentowana kolekcja tych motocykli na ostatnich targach motocyklowych w Mediolanie. Już wówczas dziennikarze z różnych, nie tylko tych motocyklowych redakcji zwracali uwagę na ciekawą stylizację, zaawansowanie technologiczne i wysoką jakość jednośladów VOGE. A teraz motocykle VOGE trafiły również do Polski.

Marka VOGE zrodziła się w głowach projektantów chińskiego potentata motocyklowego Loncin Industrial Group Co. Ltd. kilka lat temu. Tej fabryki nikomu zorientowanemu choć trochę w produkcji motocykli na świecie nie trzeba przedstawiać. Jest dobrze znana z produkcji komponentów, silników, jak i gotowych jednośladów m.in. dla BMW, a wkrótce także dla MV Agusta. Loncin postanowił pokazać swoje możliwości projektując własną markę motocykli, które w azjatyckich realiach mają pojemnościowy status premium. Pojazdy korzystające z najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych mają być ciekawą alternatywą dla europejskiego odbiorcy szukającego ciekawej motocyklowej alternatywy w atrakcyjnej cenie.

Motocykle VOGE: skąd pochodzą i co je wyróżnia?

Na rynku europejskim marka zadomowiła się już 2 lata temu, a o jej dalekosiężnych planach ekspansji na kontynent świadczy otwarcie fabryki produkcyjnej w Hiszpanii. Obecnie motocykle VOGE znajdziemy w ofercie wielu dealerów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Hiszpanii, na Węgrzech oraz w dalekiej Grecji. Nawet Włosi docenili design marki i dystrybuują motocykle na swój rynek jako ciekawe uzupełnienie dla swoich rodzimych jednośladów.

Na początek sezonu 2021 do salonów partnerskich BMB w Polsce wjeżdżają 3 modele VOGE:

  • naked 300R
  • neoklasyk 300AC
  • turystyczny 300DS w wersjach z kuframi lub bez

Xiaomi przygotowuje motocykl na wodór. To się dzieje naprawdę!

Importer gwarantuje dostępność części zamiennych i profesjonalną sieć serwisową. W najbliższym czasie planowane jest poszerzenie oferty o modele 500 cm3.

VOGE w 36 krajach świata

Marka VOGE obecna jest w 36 krajach na świecie z gamą motocykli od 300 do 650 cm3. Znajdziemy wśród nich:
– linię miejską reprezentowaną przez nakedy 300R oraz 500R;
– linię sportową w postaci 300RR;
– neoklasyki 300AC oraz 500AC;
– rodzinę trzech motocykli turystycznych 300DS, 500DS oraz 650DS;
– w ofercie szanowanego producenta nie mogło zabraknąć także modelu motocykla elektrycznego pod nazwą White Ghost ER10.

BMW R 18 na prawo jazdy A2: to żart, czy ten motocykl naprawdę powstaje?

Obecnie biuro projektowe Loncin pracuje nad nowymi modelami zasilanymi poważnymi jednostkami napędowymi o pojemościach od 800 do 950 cm3. Po świetnie przyjętym debiucie mniejszych pojemności, rzesza obecnych użytkowników marki gorąco wyczekuje także takich większych silników. Na rynku jednośladów chyba jeszcze nigdy nie było tak ciekawie.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button