Motocykl customowy z pożogi wojennej: BMW R 18 Unbreakable

Ta niepowtarzalna maszyna powstała na bazie motocykla wyjętego z gruzów wojennych

W skrócie
  • Motocykl, który powstał na bazie zbombardowanej maszyny - custom z pożogi wojennej
  • BMW R 18 Unbreakable, to customowa maszyna, stworzona, by uhonorować ukraiński naród, walczący o wolność i pokój

Tragiczne historie dzieją się tuż za naszą granicą i właśnie w taki sposób powstał ten niepowtarzalny motocykl – wprost z pożogi wojennej. Mowa o customowym wydaniu BMW R 18, które zostało stworzone na bazie motocykla wytarganego ze zgliszczy zbombardowanego budynku salonu BMW w ukraińskim Charkowie.

R 18 Unbreakable to motocykl, który jak feniks powstał z popiołów. Podczas walk prowadzonych na terytorium Ukrainy zbombardowany został salon AWT Bavaria w Charkowie. Zniszczeniom uległ budynek oraz, co oczywiste, pojazdy znajdujące się w środku.

W akcie sprzeciwu przeciwko wojennej przemocy, ludzie z AWT Bavaria Ukraine, postanowili uratować jeden z uszkodzonych motocykli. Wybór padł na model BMW R 18, który wraz z ekipą Iron Custom Motors z kompletnie zdewastowanej maszyny, został przekształcony w oszałamiającego bobbera, symbolizującego niezachwianą determinację i ducha narodu.

Motocykl customowy z pożogi wojennej

“Unbreakable”, czyli niezniszczalny, to maszyna wykończona w mrocznych i matowych klimatach. Większe koła i opony dodają poważnego charakteru, obniżone podwozie i poziome linie z kolei nadają mu opływowy i dynamiczny wygląd. Specjalnie wykonany wahacz tylnego koła nadaje tej konwersji wyrazistości, a krótki podwójny układ wydechowy pozwala jeszcze lepiej go wyeksponować. Motocykl wydaje się być osadzony w klasycznej sztywnej ramie, ale pod tylną częścią kusego nadwozia kryje się zawieszenie pneumatyczne. Jest zatem klasycznie, ale i komfortowo. A przy tym jak stylowo.

Według twórców BMW R 18 “Unbreakable” ma być odzwierciedleniem narodu ukraińskiego, który każdego dnia kontynuuje odbudowę swojego kraju i mocno wierzy, że zwycięstwo i upragniony pokój nadejdą bardzo szybko.

R 18 Unbreakable w Polsce

Motocykl będzie także można zobaczyć w Polsce. Już jutro, tj. we wtorek – 4 lipca R 18, Unbreakable odwiedzi Warszawę. Twórcy wraz ze swoim dziełem pojawią się w Hali Koszyki od godziny 10:00, gdzie zaprezentują owoce swojej pracy. Dodatkowo na miejscu będzie można wspomóc fundację pierwszej damy Ukrainy – Oleny Zelenskiej.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button