Aktualnie czytasz:
Czy nieletni może kupić i zarejestrować skuter/motorower 50 ccm?
9

Nie masz ukończonych osiemnastu lat, jedynym Twoim dokumentem jest legitymacja szkolna. Czy w takiej sytuacji jesteś w stanie kupić i zarejestrować np. nowy skuter czy motorower? Skuterowo.com odpowiada dziś na to pytanie.

Teoretycznie jest to możliwe, acz nieco skomplikowane. Posiadać bowiem musisz dowód osobisty, bądź urzędowe potwierdzenie zameldowania oraz zgodę rodzica/opiekuna ustawowego na dokonanie zarówno zakupu jak i rejestracji. To elementy niezbędne do rozpoczęcia całej procedury. Rodzi to pewne komplikacje związane ze zdobyciem wszystkich powyższych dokumentów.

W związku z tym nieco bardziej optymalne wydaje się zarejestrowanie pojazdu na rodzica, najlepiej wybrać kogoś, kto nie posiada prawa jazdy i nie opłaca składek OC za inne pojazdy? Dlaczego? Wyjaśniamy.

Po pierwsze rejestrując pojazd na rodzica omijasz szerokim łukiem urzędy w których musisz wyrobić dowód osobisty czy zapłacić za zaświadczenie o zameldowaniu.
Po drugie nie będzie konieczne spisywanie zgody opiekuna na wszystkie te formalności.
Po trzecie - osoba sprzedająca nam pojazd chętniej spojrzy na nas kiedy będzie miała w dokumentach umowy kupna - sprzedaży do czynienia z kimś dorosłym, bo to po prostu jest dużo prostsze i nie rodzi komplikacji.
Po ostatnie, odnośnie polisy. Lepiej wybrać osobę pełnoletnią nie opłacającą składek OC. Owszem ubezpieczenie skutera/motoroweru będzie nieco droższe, ale w razie jakichkolwiek problemów rodzic nie straci np. 60% zniżek na samochód. To wszystko w myśl zasady - lepiej zapłacić za ubezpieczenie jednośladu 50 zł więcej, niż za samochód rodzica dodatkowe 500 zł za OC w przypadku "odcięcia" zniżek na skutek Twojej kolizji na motorowerze.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
17%
11%
7%