Aktualnie czytasz:
Laserowe radary policji wchodzą do służby. Jak działa laserowy radar i czy działa na drogach z kilkoma pasami?
2

Wczoraj śląska policja przeprowadziła prezentację nowego urządzenia wdrożonego do służby. Laserowe mierniki prędkości TruCAM pozwalają zrobić zdjęcie lub nagrać film z udziałem pojazdu, którego prędkość jest mierzona. Dzięki temu, w opinii policji, będzie można przeprowadzać kontrolę także w miejscach, które nie pozwalają na zatrzymanie pojazdu. Dodatkowo laserowy radar pozwala na pomiar na drodze z kilkoma pasami ruchu w jednym kierunku. 

Na stronie policja.pl pojawił się klip prezentujący działanie nowych, laserowych mierników prędkości. Wideo przygotował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach:

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego miernika prędkości TruCAM, policjanci ruchu drogowego mogą nie tylko robić zdjęcia samochodów, ale także ujawniać wykroczenia bez konieczności zatrzymywania kierowcy. Takie rozwiązanie umożliwia pomiar prędkości na drogach o kilku pasach ruchu w jednym kierunku oraz w miejscach, gdzie nie jest możliwe zatrzymanie pojazdu. Pozwala to na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi, a co za tym idzie, ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Źródło: policja.pl

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • bobek
  10 stycznia 2018 at 23:09

  motocykliści tez jeżdzą z yanosikiem….

 • Mariusz
  6 stycznia 2019 at 20:45

  UWAGA!! gdy zobaczycie taki radar to niepatrzcie się bezpośrednio w jego soczewki. To jest laser w paśmie podczerwonym więc nie zobaczycie wiązki, ale jest to laser, czyli bardzo skupione światło, a nawet gdy rozproszone w stożek to po przejściu przez soczewkę w oku skupia się jeszcze bardziej i wypala fotoreceptory światłoczułe we wnętrzu oka.. Przez te parę sekund ekspozycji nie poczujecie bólu, nie poczujecie żadnego dyskomfortu, ale fakt jest jest że ten laser robi spustoszenie.
  Tylko tyle napiszę, że pracowałem z tymi urządzeniami jako serwisant dobre parę lat temu, jak wchodziły na rynek i w instrukcji obsługi było wyraźnie napisane: -Nie patrzeć się we wiązkę lasera, szczególnie przez przyrządy optyczne typu okulary, soczewki kontaktowe.
  Zresztą nawet na zwykłym sprzęcie sieciowym, lub np na gniazdku w ścianie z zakończeniem kabla światłowodowego jest odpowiedni znaczek ostrzegawczy choc moc nieporównywalnie mniejsza!!! ciekawe po co? A jak ktoś twierdzi że to jest całkowicie bezpieczne bo spełnia normy.. to proszę się popatrzeć w te soczewki tak z 10minut, chociaż ja odradzam!