KTM 125: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

KTM to austriacka firma, zajmująca się produkcją gokardów, quadów, rowerów oraz motocykli, założona w latach 30-tych XX wieku. Jej założycielem był Hans Trunkenpolz.

Pierwsza siedziba firmy znajdowała się w Mattighofen w Austrii. Produkcją motocykli firma KTM zajmuje się od 1953 roku, ale od tego czasu zdążyła zasłynąć ze swoich produktów. To właśnie KTM stworzyła pierwszy, czterosuwowy silnik dla motocykli typu off-road. Same motocykle, produkowane przez tę firmę w szybkim czasie po pojawieniu się na rynku, zaczęły odnosić sukcesy w Rajdzie Dakar.

KTM produkuje motocykle o pojemności 50 do 1300 cm2 i wszystkie klasy cieszą się dużą popularnością na rynku. Motocykle klasy KTM 125, produkowane były w ramach serii: SX, EXC, Duke oraz RC. Wszystkie motocykle KTM 125 wyposażone są w dwusuwowy silnik, chłodzony cieczą. Zawieszenie do jednośladów tej klasy produkowane jest przez firmę WP. Cechami charakterystycznymi motocykli klasy KTM 125 jest bardzo lekka stylistyka, niewielka waga oraz dobra zwrotność. SX to seria motocrossów, a KTM SX 125 to jeden ze sztandarowych modeli crossowych tej austriackiej firmy.

Seria EXC zawiera austriacką odsłonę motocykli enduro, z kolei KMT Duke to bardzo nowoczesna wersja motocykla typu Naked.  Firma, w klasie KTM 125 wyprodukowała dodatkowo model KTM RC, czyli motocykl przeznaczony na tor wyścigowy. Według producenta model jest przeznaczony dla naprawdę ambitnych motocyklistów. Wszystkie motocykle  KTM 125 cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród użytkowników.

KTM 125: Dane techniczne

Dane techniczne: KTM 125
Marka KTM
Model 125
Serie z klasą 125 SX, EXC, Duke, RC
Silnik jednocylindrowy, dwusuwowy silnik, chłodzony cieczą
Pojemność 124 cm3
Pojemność baku 7,5 – 11 l
Masa 90 – 110 kg
Ilość miejsc 2
Wersje kolorystyczne Pomarańczowy/czarny

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button