Kobiety na 6.biegu: szkolenie dla motocyklistek w Opolu

W skrócie
  • W dniu 15 czerwca 2024 roku na torze ODTJ Delta w Opolu, miało miejsce ostatnie w tym sezonie szkolenie bezpiecznej jazdy dla motocyklistek: „Kobiety na 6.biegu”.
  • Podczas intensywnego, kilkugodzinnego szkolenia, uczestniczki miały okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
  • Pierwsze próby jazdy na nowym motocyklu i ogromny upał stanowiły dodatkowe wyzwania.
  • Ćwiczenia na torze obejmowały m.in. techniki patrzenia w zakręt i pokonywania go, pochylania motocykla, a także hamowania awaryjnego.
  • Kulminacyjnym punktem szkoleniowego cyklu będzie motocyklowa wyprawa w Beskidach, zaplanowana na 6-8 września.

W dniu 15 czerwca 2024 roku na torze ODTJ Delta w Opolu, miało miejsce ostatnie w tym sezonie szkolenie bezpiecznej jazdy dla motocyklistek. Inicjatywa „Kobiety na 6.biegu”, stworzona przez znaną motocyklistkę i podróżniczkę Annę Jackowską-Plutę, przyciągnęła liczne uczestniczki z całej Polski, potwierdzając, że południe kraju to prawdziwy raj dla miłośniczek dwóch kółek.

Przebieg szkolenia – Kobiety na 6.biegu

Podczas intensywnego, kilkugodzinnego szkolenia, uczestniczki miały okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, Oskara Kubickiego i Tomasza Jagielskiego. Początkowe etapy szkolenia skupiały się na dostosowaniu motocykli do indywidualnych potrzeb i sylwetek uczestniczek oraz przeprowadzeniu szczegółowych przeglądów technicznych, co nie tylko miało zapewnić bezpieczeństwo na torze, ale także sprawdzić ogólny stan techniczny jednośladów. Okazało się, że część z nich wymaga większej atencji fachowców.

Motocyklistki tuż przed jazdą.

Stawianie czoła wyzwaniom i szlifowanie kluczowych umiejętności

Szkolenie było największym wyzwaniem dla świeżo upieczonych motocyklistek i tych, które miały długą przerwę w jeździe. Pierwsze próby na nowym motocyklu i ogromny upał stanowiły dodatkowe wyzwania. Jednak dzięki wsparciu innych uczestniczek oraz profesjonalnemu podejściu instruktorów, kobiety mogły przełamać swoje obawy i niepewności.

ODTJ Opole – centrum motocyklowej edukacji

Po teorii nadszedł czas na praktykę. Ćwiczenia na torze obejmowały m.in. techniki patrzenia w zakręt i pokonywania go, pochylania motocykla, a także hamowania awaryjnego. Uczestniczki mogły liczyć na bieżące wsparcie trenerów, dzielących się spostrzeżeniami dotyczącymi ich techniki jazdy. Dzięki wskazówkom i korekcji błędów oraz teoretycznemu umówieniu ćwiczeń, uczestniczki w swojej drodze do perfekcji motocyklowej przybliżyły się do celu.

ODTJ Opole, dzięki doskonale przygotowanej infrastrukturze, stanowi idealne miejsce do prowadzenia tak zaawansowanych szkoleń. Miejsce to, ze swoim bogatym zapleczem technicznym i przestronnym placem manewrowym, umożliwiło uczestniczkom efektywne praktykowanie nowo zdobywanych umiejętności.

 

Uczestniczki szkolenia Kobiety na 6.biegu

Przeczytaj też:

Kobiety na 6.biegu na Torze Modlin

Kobiety na 6.biegu: szkolenie motocyklistek na Torze Modlin

Dalsze kroki po szkoleniu

Kulminacyjnym punktem szkoleniowego cyklu będzie motocyklowa wyprawa w Beskidach, zaplanowana na 6-8 września. Będzie to doskonała okazja, aby uczestniczki cyklu szkoleń mogły w praktyce zastosować zdobyte umiejętności w terenie górskim.

Wizja i cele projektu

Anna Jackowska-Pluta, inicjatorka i koordynatorka projektu, podkreśla swoje zaangażowanie w promowanie bezpiecznej jazdy wśród kobiet:

„Chciałabym zmotywować wszystkie kobiety, bez względu na ich wiek i doświadczenie, do rozwijania umiejętności jazdy motocyklem, doskonalenia techniki jazdy,
przełamania strachu. Podchodzę do tego kompleksowo. Kobiety na 6.biegu to szkolenia na motocyklach, wspólne wycieczki w kobiecym gronie – to wszystko jest ważne, abyśmy jeździły lepiej, bezpiecznej i odpowiedzialnej”

Każda z uczestniczek szkolenia „Kobiety na 6.biegu” zbliża się do celu – motocyklowej perfekcji i bezpiecznej jazdy.

Praktyczne ćwiczenia.

Partnerzy projektu

Szkolenia „Kobiety na 6.biegu” wspierają patroni: Yamaha Motor, Motul Polska, Polski Związek Motorowy, Pirelli Polska, Rukka Polska, Schuberth Polska, FIM Woman in Motorcycling, Kobiety w Motorsporcie PZM oraz VARTA Automotive.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button