Aktualnie czytasz:
Kawasaki Ninja: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne
0

Kawasaki Ninja jest to seria motocykli sportowych produkowanych przez japońską firmę Kawasaki. Pierwszy jednoślad typu kawasaki ninja (GPZ900R) pojawił się już w 1983 roku, wprowadzając rewolucję na rynku.

Motocykl ten był prekursorem motocykli sportowych. Jego projekt a następnie konstrukcję opracowywano w tajemnicy przez 6 lat. W efekcie w 1983 roku firma Kawasaki wydała pierwszy na świecie model, w którym zastosowano 16-zaworowy, 4-cylindrowy silnik  ochładzany cieczą. Motocykl dysponował mocą 115 KM, dzięki której mógł osiągać maksymalną prędkość 243 km/h. W ówczesnych czasach była to prędkość ekstremalna, nie możliwa do wyobrażenia.

Do dzisiejszych czasów firma Kawasaki wyprodukowała kilkadziesiąt modeli tych wyścigowych motocykli. Produkuje się jedno, dwu i czterocylindrowe oraz typowe ultra-sportowe motocykle z przeznaczeniem na wyścigi Moto GP. Aktualnie motocykle te charakteryzują się pojemnością silnika 998 cm3 oraz ogromną mocą nawet do 300 KM. Są to bardzo skomplikowane konstrukcje, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Posiadają wbudowany precyzyjny system chłodniczy, zapewniający maszynie optymalne chłodzenie oraz profesjonalny system elektryczny, zapewniający kontrolę motocyklisty nad maszyną, a także minimalizację uślizgu przy dynamicznym ruszaniu.

Najnowsze wersje charakteryzują się również ogromnymi chłodnicami oraz gigantycznym układem wydechowym.  Są to motocykle z ogromną mocą i przyspieszeniem, przystosowane wyłącznie do szybkiej jazdy. Przeznaczone głównie na tor wyścigowy.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Kawasaki Ninja: Statystyki

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Dane techniczne: Kawasaki Ninja
MarkaKawasaki
ModelNinja
Miejsce produkcjiJaponia
KlasaMotocykl sportowy
Silnik250 – 1300 cm3
Masa własnaok. 200 kg
Moc maksymalnaOd 115 do 300 KM
Jaka jest Twoja reakcja?
31%
38%
13%