Aktualnie czytasz:
Kawasaki Ninja: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne
0

Kawasaki Ninja jest to seria motocykli sportowych produkowanych przez japońską firmę Kawasaki. Pierwszy jednoślad typu kawasaki ninja (GPZ900R) pojawił się już w 1983 roku, wprowadzając rewolucję na rynku.

Motocykl ten był prekursorem motocykli sportowych. Jego projekt a następnie konstrukcję opracowywano w tajemnicy przez 6 lat. W efekcie w 1983 roku firma Kawasaki wydała pierwszy na świecie model, w którym zastosowano 16-zaworowy, 4-cylindrowy silnik  ochładzany cieczą. Motocykl dysponował mocą 115 KM, dzięki której mógł osiągać maksymalną prędkość 243 km/h. W ówczesnych czasach była to prędkość ekstremalna, nie możliwa do wyobrażenia.

Do dzisiejszych czasów firma Kawasaki wyprodukowała kilkadziesiąt modeli tych wyścigowych motocykli. Produkuje się jedno, dwu i czterocylindrowe oraz typowe ultra-sportowe motocykle z przeznaczeniem na wyścigi Moto GP. Aktualnie motocykle te charakteryzują się pojemnością silnika 998 cm3 oraz ogromną mocą nawet do 300 KM. Są to bardzo skomplikowane konstrukcje, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Posiadają wbudowany precyzyjny system chłodniczy, zapewniający maszynie optymalne chłodzenie oraz profesjonalny system elektryczny, zapewniający kontrolę motocyklisty nad maszyną, a także minimalizację uślizgu przy dynamicznym ruszaniu.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Najnowsze wersje charakteryzują się również ogromnymi chłodnicami oraz gigantycznym układem wydechowym.  Są to motocykle z ogromną mocą i przyspieszeniem, przystosowane wyłącznie do szybkiej jazdy. Przeznaczone głównie na tor wyścigowy.

Kawasaki Ninja: Statystyki

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Dane techniczne: Kawasaki Ninja
MarkaKawasaki
ModelNinja
Miejsce produkcjiJaponia
KlasaMotocykl sportowy
Silnik250 – 1300 cm3
Masa własnaok. 200 kg
Moc maksymalnaOd 115 do 300 KM
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
13%
heh...
7%
Że co?
40%
Grrrr!
0%
Smutne
7%