Kawasaki Ninja: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Kawasaki Ninja jest to seria motocykli sportowych produkowanych przez japońską firmę Kawasaki. Pierwszy jednoślad typu kawasaki ninja (GPZ900R) pojawił się już w 1983 roku, wprowadzając rewolucję na rynku.

Motocykl ten był prekursorem motocykli sportowych. Jego projekt a następnie konstrukcję opracowywano w tajemnicy przez 6 lat. W efekcie w 1983 roku firma Kawasaki wydała pierwszy na świecie model, w którym zastosowano 16-zaworowy, 4-cylindrowy silnik  ochładzany cieczą. Motocykl dysponował mocą 115 KM, dzięki której mógł osiągać maksymalną prędkość 243 km/h. W ówczesnych czasach była to prędkość ekstremalna, nie możliwa do wyobrażenia.

Do dzisiejszych czasów firma Kawasaki wyprodukowała kilkadziesiąt modeli tych wyścigowych motocykli. Produkuje się jedno, dwu i czterocylindrowe oraz typowe ultra-sportowe motocykle z przeznaczeniem na wyścigi Moto GP. Aktualnie motocykle te charakteryzują się pojemnością silnika 998 cm3 oraz ogromną mocą nawet do 300 KM. Są to bardzo skomplikowane konstrukcje, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Posiadają wbudowany precyzyjny system chłodniczy, zapewniający maszynie optymalne chłodzenie oraz profesjonalny system elektryczny, zapewniający kontrolę motocyklisty nad maszyną, a także minimalizację uślizgu przy dynamicznym ruszaniu.

Najnowsze wersje charakteryzują się również ogromnymi chłodnicami oraz gigantycznym układem wydechowym.  Są to motocykle z ogromną mocą i przyspieszeniem, przystosowane wyłącznie do szybkiej jazdy. Przeznaczone głównie na tor wyścigowy.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Kawasaki Ninja: Statystyki

Dane techniczne: Kawasaki Ninja
Marka Kawasaki
Model Ninja
Miejsce produkcji Japonia
Klasa Motocykl sportowy
Silnik 250 - 1300 cm3
Masa własna ok. 200 kg
Moc maksymalna Od 115 do 300 KM

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button