Kawasaki Ninja: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Kawasaki Ninja jest to seria motocykli sportowych produkowanych przez japońską firmę Kawasaki. Pierwszy jednoślad typu kawasaki ninja (GPZ900R) pojawił się już w 1983 roku, wprowadzając rewolucję na rynku.

Motocykl ten był prekursorem motocykli sportowych. Jego projekt a następnie konstrukcję opracowywano w tajemnicy przez 6 lat. W efekcie w 1983 roku firma Kawasaki wydała pierwszy na świecie model, w którym zastosowano 16-zaworowy, 4-cylindrowy silnik  ochładzany cieczą. Motocykl dysponował mocą 115 KM, dzięki której mógł osiągać maksymalną prędkość 243 km/h. W ówczesnych czasach była to prędkość ekstremalna, nie możliwa do wyobrażenia.

Do dzisiejszych czasów firma Kawasaki wyprodukowała kilkadziesiąt modeli tych wyścigowych motocykli. Produkuje się jedno, dwu i czterocylindrowe oraz typowe ultra-sportowe motocykle z przeznaczeniem na wyścigi Moto GP. Aktualnie motocykle te charakteryzują się pojemnością silnika 998 cm3 oraz ogromną mocą nawet do 300 KM. Są to bardzo skomplikowane konstrukcje, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Posiadają wbudowany precyzyjny system chłodniczy, zapewniający maszynie optymalne chłodzenie oraz profesjonalny system elektryczny, zapewniający kontrolę motocyklisty nad maszyną, a także minimalizację uślizgu przy dynamicznym ruszaniu.

Najnowsze wersje charakteryzują się również ogromnymi chłodnicami oraz gigantycznym układem wydechowym.  Są to motocykle z ogromną mocą i przyspieszeniem, przystosowane wyłącznie do szybkiej jazdy. Przeznaczone głównie na tor wyścigowy.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Kawasaki Ninja: Statystyki

Dane techniczne: Kawasaki Ninja
Marka Kawasaki
Model Ninja
Miejsce produkcji Japonia
Klasa Motocykl sportowy
Silnik 250 - 1300 cm3
Masa własna ok. 200 kg
Moc maksymalna Od 115 do 300 KM

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button