Kawasaki ER 5: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Kawasaki ER 5 to motocykl zaliczający się klasy średniej pochodzący ze stajni japońskiego producenta. Jest to maszyna typu naked bike. Produkcja seryjna tego modelu rozpoczęła się w roku 1997, a ostatni egzemplarz zjechał z taśm produkcyjnych w 2006 roku. Kawasaki ER 5 zaprezentowano po raz pierwszy na targach w 1996 roku.

Maszyna z punktu zdobyła grono gorących zwolenników i szybko stała się hitem sprzedażowym. Jak na tamte lata był nowoczesną jednostką, która skupiała w sobie wiele unowocześnień. Przez kolejne etapy produkcji inżynierowie stale udoskonalali Kawasaki ER 5. W kolejnych edycjach pojawił się wskaźnik poziomu paliwa, wzmocniono ramę oraz zadbano o regulację dźwigni hamulca. Inżynierowie Kawasaki zastosowali również drobny lifting wizualny.

Pojemność silnika w Kawasaki ER 5 wynosi 498 cm3. Jest to silnik rzędowy, dwucylindrowy, chłodzony cieczą. Jego moc maksymalna to 50 KM osiągana przy 9000 obrotach na minutę. Maksymalny moment obrotowy w tym modelu to 45 Nm przy 7200 obrotach na minutę.

Najsłabszym punktem Kawasaki ER 5 są hamulce. Z przodu jest to tarcza 280 mm oraz dwutłoczkowe zaciski. Z tyłu zamocowany jest klasyczny bęben. Hamulce te nie cieszą się najlepszą opinią, a przez złośliwych nazywane są “spowalniaczami”, a nie hamulcami.

Kawasaki ER 5 bardzo często wybierany jest na pierwszy motocykl przez początkujących. Popularny jest również jako maszyna treningowa wykorzystywana przez szkoły jazdy.

Kawasaki ER 5: Dane techniczne

Dane techniczne: Kawasaki ER 5
Marka Kawasaki
Model  ER 5
Lata produkcji 1997-2006
Typ Naked bike
Silnik Dwucylindrowy, rzędowy
Moc maksymalna 50 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/bębnowy
Rozruch elektryczny
Pojemność 498 cm3
Spalanie 5l/100km
V-max 185 km/h

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button