Aktualnie czytasz:
Kawasaki ER 5: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Kawasaki ER 5 to motocykl zaliczający się klasy średniej pochodzący ze stajni japońskiego producenta. Jest to maszyna typu naked bike. Produkcja seryjna tego modelu rozpoczęła się w roku 1997, a ostatni egzemplarz zjechał z taśm produkcyjnych w 2006 roku. Kawasaki ER 5 zaprezentowano po raz pierwszy na targach w 1996 roku.

Maszyna z punktu zdobyła grono gorących zwolenników i szybko stała się hitem sprzedażowym. Jak na tamte lata był nowoczesną jednostką, która skupiała w sobie wiele unowocześnień. Przez kolejne etapy produkcji inżynierowie stale udoskonalali Kawasaki ER 5. W kolejnych edycjach pojawił się wskaźnik poziomu paliwa, wzmocniono ramę oraz zadbano o regulację dźwigni hamulca. Inżynierowie Kawasaki zastosowali również drobny lifting wizualny.

Pojemność silnika w Kawasaki ER 5 wynosi 498 cm3. Jest to silnik rzędowy, dwucylindrowy, chłodzony cieczą. Jego moc maksymalna to 50 KM osiągana przy 9000 obrotach na minutę. Maksymalny moment obrotowy w tym modelu to 45 Nm przy 7200 obrotach na minutę.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Najsłabszym punktem Kawasaki ER 5 są hamulce. Z przodu jest to tarcza 280 mm oraz dwutłoczkowe zaciski. Z tyłu zamocowany jest klasyczny bęben. Hamulce te nie cieszą się najlepszą opinią, a przez złośliwych nazywane są „spowalniaczami”, a nie hamulcami.

Kawasaki ER 5 bardzo często wybierany jest na pierwszy motocykl przez początkujących. Popularny jest również jako maszyna treningowa wykorzystywana przez szkoły jazdy.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Kawasaki ER 5: Dane techniczne

Dane techniczne: Kawasaki ER 5
MarkaKawasaki
Model ER 5
Lata produkcji1997-2006
TypNaked bike
SilnikDwucylindrowy, rzędowy
Moc maksymalna50 KM
Ilość miejsc2
Hamulec przód/tyłtarczowy/bębnowy
Rozruchelektryczny
Pojemność498 cm3
Spalanie5l/100km
V-max185 km/h
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
20%
Interesujące
60%
heh...
7%
Że co?
7%
Grrrr!
0%
Smutne
7%