Kalendarz zlotów motocyklowych 2022. Najlepsze imprezy i zloty motocyklowe w Polsce: terminy, daty, ceny, informacje

Gdzie pojechać na zlot motocyklowy w 2022 roku? Oto nasz kalendarz imprez motocyklowych 2022

W skrócie
 • Kalendarz imprez oraz zlotów motocyklowych to zestawienie najlepszych imprez motocyklowych na których warto być.
 • Chcesz dodać imprezę lub zlot, którego jesteś organizatorem? Wyślij wiadomość mailową z informacjami dotyczącymi zlotu lub imprezy na [email protected]
 • Wybierasz się na zlot lub imprezę motocyklową w roku 2022? Pamiętaj o kilku kwestiach.

Wszystkie zloty i imprezy motocyklowe 2022 w jednym miejscu. Oto Twój kalendarz imprez na sezon 2022 – zloty motocyklowe na których musisz być!

Chcesz dodać swoją imprezę do naszego kalendarza imprez i zlotów? To bardzo proste: napisz nam maila na adres: [email protected] i daj nam znać jaką imprezę organizujesz, a my dodamy Twoją propozycje do naszego kalendarza. Pamiętaj, aby we wiadomości zachować format i przekazać informacje o planowanej imprezie motocyklowej możliwie jak najzwięźlej – tak, aby było to czytelne dla osób, które będą poszukiwały informacji o najlepszych zlotach motocyklowych.

Kalendarz zlotów i imprez motocyklowych to nasze wspólne dobro. Nie musisz być organizatorem żeby nas poinformować o zbliżającym się zlocie. Jeśli znasz fajną imprezę motocyklową, jeździsz na nią od lat i chciałbyś o tym powiedzieć światu, to również daj nam znać – chętnie umieścimy ją w naszym kalendarzu. Dobry przepływ informacji do kwestia podstawowa!

Ważna sprawa: nie wysyłaj plakatów i grafik. Do naszego kalendarza imprez trafi i tak sam tekst, więc podeślij nam wszystkie niezbędne informacje używając formatu tekstowego zbliżonego do naszej tabeli.

Wszystkie imprezy i zloty motocyklowe 2022 w jednym miejscu

Nasz kalendarz zlotów i imprez motocyklowych 2022 to zebrane w jednym miejscu i skondensowane informacje dotyczące eventów motocyklowych. Jesteśmy wręcz pewni, że osoby chętne do odwiedzenia organizowanej przez Ciebie imprezy mogą mieć jakieś dodatkowe pytania. Pamiętaj zatem o zostawieniu do siebie kontaktu: może być numer telefonu, może być adres mailowy lub nawet link do oficjalnej strony FB Twojego wydarzenia.

A może masz ochotę podesłać nam relację po fakcie? Chętnie ją opublikujemy – dzięki temu osoby wybierające się na kolejną edycję będą mogły zobaczyć zdjęcia, filmy i przeczytać jak ekipa zlotowa bawiła się podczas tegorocznej edycji. Tutaj nie ogranicza Cię ilość znaków i liczba grafik. Jeśli chcesz opublikować relacje, podeślij ją na wyżej wskazany adres i daj nam chwilę!

Kalendarz imprez i zlotów motocyklowych 2022

Data Nazwa imprezy Miejsce zlotu Więcej informacji
14-16.01 Zimowy Zlot Pingwina Bytom Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 41, 41-907 Bytom, Polska
21-23.01 Zimowy zlot motocyklowy: Wolfentreffen Lędziny Tylko dla twardzieli
DANE GPS; N 50.121500 E 19.083506
12.02 20-lecie Klubu Hawks MC Poland Grudziądz Godz. 19.00
link do strony na fb:
https://www.facebook.com/HAWKS-MC-Poland-705029969571083/
18-20.02. III Bieszczadzki Zlot Motocyklowy Dołżyca Zlot Zimowy
Tylko dla twardzieli
Słoma i drewno GRATIS
15.03 Zlot w Kazimierzu Dolnym Kazimierz Dolny  START: godz. 12.00 miejsce: ul. Rekreacyjna 1, 08-540 Stężyca (na wyspie wiśle)

WSTĘP DARMOWY
– parada

11-13.03 Warsaw Motorcycle Show Nadarzyn Ptak Warsaw Expo
12-13.03 Wrocław Motorcycle Show Wrocław Miejsce: Hala Stulecia
Ul. Wystawowa 1, Wrocław, Poland, 51-618

 

7-10.04 Poznań Motor Show Poznań Adres: ul. Głogowska 14 Poznań, Poland, 60-734

Bilety od 25 zł
Bilety do nabycia na: www.motorshow.pl

Szczegółowe informacje o wydarzeniu: www.motorshow.pl

 

22-24.04 Kaszubski weekend Sulęczyno -Hotel SPA
-Wycieczki
Szczegóły: www.mototrek.pl
14-15.05  I zlot grupy motocyklowej
„JAK NIE MY TO KTO”
Byczyna Gród Rycerski w Byczynie dane GPS  51,084844, 18,161237
Start: godz. 10.00
20-22.05. III Zlot forum Watahy 125+ Wolany Baza noclegowa: domki u Tarnawy
Adres: Wolany 53
2-26.06 Zlot Moto Niedźwiedź Rawicz Koncerty
Wjazd: 50 zł
17-19.06. 20-lecie Gremium MC Poland Wałbrzych Oganizator: Gremium MC Poland
Miejsce: Hotel Maria w Wałbrzychu.
Wysoki standard
17-19.06 Zlot motocyklu dwu- i trzykołowych Bożejewiczki k. Żnina Nocne koncerty
Pokazy, konkursy, parada
Miejsce: Silverado City
2-3.07 Motorrad Days 2022 Berlin Impreza odbędzie się na terenie Ogrodu Letniego na Targach Berlińskich
4-7.08 XIV Polish Bike Week 2022 Karpacz Wjazd: bezpłatny
Miejsce: Karpacz, ul. Obrońców Pokoju
Parada: w sobotę

Pamiętaj, że zarówno daty, atrakcje jak i miejsca zlotu mogą ulec zmianie. Traktuj zatem kalendarz imprez i zlotów motocyklowych jako bazę wyjściową i zawsze sprawdź dokładnie czy coś się nie zmieniło. Żyjemy w szalonych czasach i nie zawsze wychwycimy zmiany. Nie zawsze również organizatorzy zlotów motocyklowych nas informują o zmianach. Pamiętaj zatem, jeśli jesteś organizatorem o aktualizowaniu informacji, tak aby nasz wspólny kalendarz imprez i zlotów motocyklowych był zawsze aktualny!

Zloty motocyklowe 2022. Organizatorze, pamiętaj o kilku kwestiach:

 1. Jeśli jesteś organizatorem imprezy motocyklowej lub zlotu poinformuj nas o tym kilka miesięcy wcześniej!
 2. W zgłoszeniu wyślij nam tylko najważniejsze informacje tj. data, nazwa, miejsce oraz szczegóły opisane w formie: kontakt, adres, cena, adres strony internetowej (może być fb) oraz najważniejsze atrakcje.
 3. Nie wysyłaj plakatu promującego imprezę lub zlot motocyklowy
 4. Informuj nas na bieżąco o planowanych zmianach – szczególnie jeśli zmieniasz datę imprezy lub całkowicie ją odwołujesz – to bardzo ważne dla potencjalnych uczestników imprezy.

Kalendarz imprez i zlotów motocyklowych 2022: im wcześniej, tym lepiej!

Pamiętaj, żeby poinformować nas o planowanej imprezie wcześniej – pisanie na ostatnią chwilę może być pozbawione sensu i nie sprawi, że frekwencja będzie większa. Pamiętaj również, że pozycje do naszego kalendarza imprez i zlotów motocyklowych dodajemy raz w tygodniu – w sezonie motocyklowym jest z tym niezły młyn, dlatego bądź cierpliwy/a i pamiętaj o wcześniejszych działaniach. Im wcześniej zaczniemy mówić o Twojej imprezie motocyklowej, tym więcej osób się na niej pojawi.

Wyjazd na zlot motocyklowy w 2022 roku: dobrze się przygotuj

Nasz kalendarz imprez oraz zlotów motocyklowych 2022, to nie tylko daty i informacje dotyczące imprez, to również kilka wskazówek dla osób, które wybierają się po raz pierwszy na tego typu imprezę motocyklową. Warto zatem pamiętać o kilku kwestiach i wziąć je do serca – dobra zabawa jest przecież ważna, ale bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich jeszcze ważniejsze.

Kalendarz zlotów i imprez motocyklowych 2022
Kalendarz zlotów i imprez motocyklowych 2022

Wyjazd na zlot lub imprezę motocyklową naprawdę dobrze jest poprzedzić przeglądem motocykla – takie podróże dla wielu osób są jedynym w roku dłuższym wyjazdem motocyklowym, więc naprawdę dobrze jeśli podróż obejdzie się bez przykrych niespodzianek, wydatków i podróży na przyczepie. Inną sprawą jest przygotowanie sprzętu biwakowego, jeśli wybierasz się na zlot właśnie o takim charakterze. Najczęściej troczymy śpiwór, namiot oraz karimatę do motocykla i jedziemy przed siebie – całkiem rozsądne wydaje się rozłożenie całości i sprawdzenie czy namiot nadal wygląda tak samo dobrze jak rok temu i przede wszystkim czy nie brakuje jakiś konkretnych elementów, których brak uniemożliwia rozbicie schronieni

Kalendarz imprez oraz zlotów motocyklowych 2022. Sprawdź dokładnie

Żyjemy w szalonych czasach, w których prawo zmienia się jak w kalejdoskopie i naprawdę ciężko za tym wszystkim nadążyć. Różnego rodzaju obostrzenia czy zmiany prawne sprawiły w sezonie 2020 oraz 2021, że wiele imprez się nie odbyło. Czy w sezonie motocyklowych 2022 czeka nas powtórka z rozrywki i wiele imprez oraz zlotów motocyklowych nie dojdzie do skutku? Mamy nadzieję, że nie i to co najgorsze już za nami, jednak jeśli wybierasz się na jakąś imprezę i szczególnie mocno jej wyczekujesz, a wyjazd zaczynasz planować już dziś, to sprawdź dokładnie czy impreza motocyklowa, o której mowa na pewno się odbędzie.

Kalendarz zlotów i imprez motocyklowych 2022
Kalendarz zlotów i imprez motocyklowych 2022

Niektóre zloty i imprezy motocyklowe wymagają wcześniejszego zapisania się oraz przedpłaty – sprawdź czy impreza motocyklowa, na którą się wybierasz nie wymaga wcześniejszych działań, bo może się okazać, że jeśli tego nie zrobisz, nie zostaniesz wpuszczony na teren zlotu motocyklowego mimo chęci uiszczenia opłaty przy bramce wjazdowej.

Wybierasz się na zlot  lub imprezę motocyklową? Nie zapomnij o kilku sprawach

Zloty motocyklowe to jedna z najfajniejszych form spędzania czasu na motocyklu i poza nim. Przy okazji wyjazdu na imprezę motocyklową możemy zwiedzić kolejną część naszego kraju, spotkać się ze znajomymi na zlocie, poznać nowe osoby, czy spotkać osoby zakręcone na punkcie motocykli tak jak my. Jednak, aby mówić o udaje imprezie motocyklowej należy pamiętać o kilku sprawach, które będą kluczem do bezpieczeństwa.

Przede wszystkim w sezonie letnim nie kładź się na drzemkę w namiocie. Zamiast tego znajdź zacienione miejsce i tam odpocznij. Namiot w pełnym letnim słońcu potrafi być powodem sporych problemów, a w połączeniu z alkoholem może okazać się wyrokiem. Dlatego zapamiętaj raz na zawsze – do namiotu wchodź po zmroku lub dopiero po godzinie 16. Ze słońcem związana jest jeszcze jedna kwestia: zloty motocyklowe najczęściej organizowane są w słabo zacienionych miejscach, to sprawia, że naprawdę łatwo jest o poparzenie słoneczne czy odwodnienie. Pamiętaj zatem o kremie ochronnym oraz dużej ilości wody (najlepiej z cytryną), mimo że na pewno wypiłeś sporo piwa. Pamiętaj również, że alkohol bardzo odwadnia.

Kalendarz zlotów i imprez motocyklowych 2022
Kalendarz zlotów i imprez motocyklowych 2022

Z kolei jeśli spacerujesz po terenie zlotowym i widzisz delikwenta śpiącego na pełnym słońcu lub w namiocie, mimo że na zewnątrz panuje niesamowity upał, zainteresuj się taką osobą – być może potrzebuje pomocy. Być może dostaniesz ochrzan od podchmielonego delikwenta, że go budzisz, ale tak naprawdę to mało ważne.

Weź również pod uwagę jedną bardzo ważną sprawę przed powrotem do domu – szczególnie po grubej imprezie. To że przy bramie wyjazdowej czeka policja z alkomatem, a Tobie wyszedł wynik „0.0”, wcale nie oznacza że powinieneś wsiadać na motocykl i jechać do domu. Zmęczenie po takich imprezach bywa ogromne – brak snu robi swoje. To też sprawia, że Twoja percepcja oraz umiejętność skupiania się na drodze drastycznie spada, dlatego jeśli czujesz, że coś jeszcze jest nie tak, to po prostu dobrze się najedz, nawodnij i uderz w godzinną drzemkę, to na pewno Ci pomoże dojść do siebie.

Parada na zlocie motocyklowym. Zwróć uwagę na kilka spraw

Zloty i imprezy motocyklowe charakteryzują się tym, że prawie zawsze w trakcie trwania imprezy odbywa się uroczysty przejazd po okolicy. Parada motocyklowa przyciąga okolicznych mieszkańców i aktywizuje wszystkich uczestników zlotu motocyklowego do wspólnej, zresztą bardzo fajnej akcji. Wyruszając na paradę motocyklową podczas zlotu pamiętaj o kilku bardzo ważnych sprawach:

 1. Przede wszystkim musisz być trzeźwy – to wydaje się całkiem normalne i oczywiste!
 2. W trakcie przejazdu unikaj wyprzedzania innych uczestników – to może spowodować niechcianą kraksę
 3. Załóż kask i ubranie, w którym przyjechałeś na zlot. Pamiętaj, że do przykrych przygód dochodzi najczęściej przy małych prędkościach.
 4. Upewnij się, że w Twoim motocyklu włącza się wentylator silnika. Niska prędkość, małe podmuchy wiatru i wysoka temperatura sprawią, że będzie on wybawieniem dla temperatury silnika.
 5. Wyposaż się w butelkę z wodą, czasami parada trwa dłużej niż myślisz!

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button