Aktualnie czytasz:
Jednocylindrowy Harley-Davidson? Możliwe, ale…
0

Harley-Davidson ogłosił właśnie swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku. Nadal nie jest dobrze. Krokiem w stronę poprawy inwestycja w małopojemnościowy, jednocylindrowy motocykl z rynku azjatyckiego? 

BMW ma swoje G 310, KTM ma w ofercie model 390 Duke. Już niedługo Triumph dołączy nieduży motocykl do swojej gamy. Czy przyszła kolej na Harley-Davidsona? 

Wizualizacja wprost z Japonii pokazuje nowoczesnego streettrackera z jednocylindrowym silnikiem, połówką jednostki przypominającą tą z nowego FXDR. Jeśli mielibyśmy celować, to pojemność powinna oscylować poniżej 400 ccm, tak by nie generować konkurencji dla modelu Street 500. Z drugiej strony prototyp ze zdjęć wydaje się celować w zupełnie inną klientelę, więc okolice 500 ccm też mogłyby być ciekawym rozwiązaniem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Jednocylindrowe motocykle z logiem Harley-Davidson na zbiorniku to nic nowego. Na początku XX wieku motocykle H-D były singlami, które zresztą stały się podwalinami dla późniejszych silników w układzie V. W latach 70’ powstało kilka jednocylindrówek, w tym nawet dwusuwy. Po 1978 roku Harley przestał oferować single (jednym z niewielu był Buell Blast). 

Jakie są szanse? Od dłuższego czasu mówi się o zwiększeniu gamy modelowej, uzupełnieniu jej o mniejsze motocykle i wyniesienie części produkcji poza granice USA. „Mały” Harley jest jak najbardziej możliwy – pytanie brzmi tylko, ile będziemy na niego czekać.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Źródło: Visordown 

Bardzo ciekawa przyszłość Harley-Davidsona

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
100%
Grrrr!
0%
Smutne
0%