Jawa wraca na rynek. Jawa 350 i 660 z chińskimi korzeniami

Czeski design i chińska technologia. A efekt? Zaskakująco dobry. Jawa posiada w swojej ofercie kilka modeli, z czego dwa neo-klasyki wydają się najciekawsze.

Czeska firma JAWA Moto spol. s r.o., właściciel praw do nazwy JAWA, uzupełnia swoją ofertę pojazdów o dwa całkiem przyzwoicie wyglądające neo-klasyki. Jednym z nich jest następca legendarnej Jawy 350 o tej samej nazwie. Nowa 350-ka nie jest oczywiście napędzana dwusuwem, a czterosuwową jednostką napędową produkowaną przez Chińczyków na licencji Hondy XR400.

Motocykl osiąga 27 KM, posiada wtrysk paliwa Delphi (spełnia normy emisji spalin Euro4) oraz ABS. Spalanie na poziomie 3L / 100 km, wedle producenta, oraz cena na poziomie 15 500 zł w Czechach za najdroższy model (ze zdjęć poniżej).

Nowa Jawa 350.

W swojej ofercie Jawa posiada także model 660. Skojarzenia z włoskim SWM jak najbardziej na miejscu. I Jawa i SWM związane są z chińską spółką Shineray. Dzięki temu jednak można kupić Jawę 660 napędzaną jednocylindrówką z ex-Husqvarny:

A tu nowa Jawa 660, napędzana jednostką napędową dawno temu zaprojektowaną przez Włochów.

I teraz pytanie: gdyby była taka możliwości, zdecydowalibyście się na nową Jawę?

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

  1. Z chińskimi korzeniami??? Korzeni to ona na szczęście chińskich nie ma! To teraz dokleja się do niej chińszczyznę.

  2. Ta nowa Jawa 350 to po prostu nieco zmodyfikowany wizualnie Mash Five Hundred u nas znany jako Romet Classic 400.

  3. bardzo bym chciał żeby motory mz Etz 250 i 300 powróciły,miałem taki w 80 roku,tylko z Bundes Republiki a nie z china.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button