Jak ubrać się na motocykl 125? 6 propozycji dobrych i niedrogich ciuchów motocyklowych męskich i damskich

Ciężko mówić o tym, że sezon 2018 się zbliża, bo sezon 2018 już się zaczął! Dzisiaj zaglądamy w czeluści internetu by znaleźć propozycję niedrogich ciuchów motocyklowych na motocykl 215. Niedrogich, ale markowych i jakościowych!

Dziś szukamy stosunkowo uniwersalnego zestawu męskiego i damskiego na sezon 2018. Dziś nie mamy widełek cenowych, ale staramy się znaleźć zestawy, które ceną nie przeskoczą używanego motocykla 125 (a to możliwe!) – nawet więcej, będą niedrogie, jakościowe i bezpieczne.

Większość z naszych propozycji to produkty przygotowane na ten sezon lub produkty z zeszłego sezonu. Oczywiście, wybraliśmy tylko 6 propozycji. Ale może być ich więcej, w obrębie innych marek. Zresztą, sami zerknijcie.

Męski zestaw ciuchów motocyklowych na motocykl 125:

1. Męska kurtka Seca Discovery

Przede wszystkim, pamiętajcie, żeby wybrać… jasny kolor! Seca Discovery to bardzo popularny model na polskim rynku, co nie powinno wydawać się dziwne. Przy cenie detalicznej na poziomie 529 zł ta uniwersalna kurka będzie świetnym rozwiązaniem dla szerokiego grona motocyklistów. Jej turystyczne właściwości, takie jak oddychająca, wiatro- i wodoodporna membrana Reissa, świetnie sprawdzą się także na motocyklu 125. Discovery posiada także wypinaną podpinkę z siatką 3D Mesh, łącznie siedem kieszeni i sporo kanałów wentylacyjnych. Paski regulujące pozwolą dopasować Discovery do ciała, a o bezpieczeństwo zadbają certyfikowane protektory.

2. Męskie spodnie Richa Camargue Evo

Dziś chyba pójdziemy w nieco turystyczny klimat, bo do kurtki Seca Discovery naszą propozycją na motocykl 125 będą spodnie Richa Camargue Evo. Te niepozorne spodnie wyposażono w certyfikowane ochraniacze D30, a całość wykonana jest z materiału poly-cordura. Najciekawsze jednak, że spodnie Richa Camargue Evo posiadają wypinaną podpinkę i membranę, dzięki czemu świetnie będą spisywać się w różnych warunkach pogodowych. Minusem może być cena, w Polsce w ok. 950 zł. Ale dzięki niezłej cenie kurtki, nadal jesteśmy z budżetem w granicach 1500 zł.

3. Rękawice Seca Journey

Uzupełnieniem zestawu mogą być wykonane z bydlęcej skóry rękawice Seca Journey. Specjalnie wzmocnione podwójną skórą w miejscach narażonych na przetarcie, wyposażone w pasek i zapięcie Velcro oraz piankowy ochraniacz kostek. Cena to ok. 150 zł.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Damski zestaw ciuchów motocyklowych na motocykl 125:

4. Kurtka Richa Infinity 2 Lady

Dla kobiet mamy w sumie dwa rozwiązania jeśli chodzi o kurtki – tańsze i nieco droższe. Zaczniemy od tego drugiego. Kurtka Richa Infinity II przede wszystkim posiada wypinaną podpinkę ocieplającą oraz wypinaną membranę (8000 mm), dzięki czemu można śmiało powiedzieć, że to rozwiązanie na cały rok. O odpowiednią oddychalność dba system Air Vent, a o bezpieczeństwo ochraniacze D30. Cena to ok. 1200 zł.

5. Kurtka Seca Sonya IV

Tańszym, a równie dobrym rozwiązaniem będzie kurtka Seca Sonya IV. Posiada ona odporną na 5000 mm słup wody membranę Reissa oraz wypinaną podpinkę ocieplającą, więc tak jak w przypadku kurtki Richa jest rozwiązaniem całosezonowym. Dodatkowo Sonya ma aż 5 szczelin wentylujących, elastyczne panele, paski regulujące oraz certyfikowane protektory łokci i ramion. Panele ReflexLite zadbają o naszą widoczność w gorszych warunkach widoczności. Kurtkę wykonano z materiału DuraTec 300D. Cena mocno konkurencyjna – 489 zł.

6. Spodnie Seca Raiden III Lady

Kurtkę Sonya można spiąć chociażby ze spodniami Seca Raiden III Lady, które także posiadają zamek 360o. Spodnie Raiden wykonano z odpornego na przetarcie materiału DuraTec 500D i MexDura® 600D. Posiadają także certyfikowane nakolanniki, wypinaną membranę (5000 mm), wypinaną podpinkę ocieplającą i sporo paneli elastycznych. Ciekawym rozwiązaniem jest antypoślizgowy panel ze skóry Digital. Cena 429 zł pozwala nam zamknąć się z budżetem 1000 zł za damski zestaw.

[trending]

 

A jakie byłyby Wasze, uniwersalnie-turystyczne propozycje na motocykl 125? 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Back to top button