Indian Roadmaster Elite 2020: Topowy, najlepszy, 100% Indian

Indian Motorcycle, pierwszy amerykański producent motocykli ogłosił właśnie powrót Roadmastera Elite. Najwyższy model w gamie Indiana, w wersji na rok 2020, przenosi kunszt rzemieślniczy na zupełnie nowy poziom zapewniając jednocześnie jedyne w swoim rodzaju doznania z jazdy. Napędzany nowym silnikiem Thunder Stroke 116, nowy model łączy w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne z legendarnym stylem marki Indian.

Każdy jeden Roadmaster Elite przechodzi specjalny proces lakierowania. Całość trwa ponad 30 godzin i jest wykańczana ręcznie przez najlepszych specjalistów w branży. Nowe malowanie Thunder Black Vivid Crystal  over Gunmetal Flake z ręcznie nakładanymi czerwonymi prążkami i specjalnymi emblematami zapewnia zadziorny, bardziej sportowy wygląd. Wygląd ten uzupełnia 19-calowe przednie koło ze specjalnym wzorem felgi i wyciętym błotnikiem.

Podczas gdy ekskluzywne malowanie sprawi, że motocyklista zostanie zauważony, nowy ulepszony 600-watowy system PowerBand Audio Plus zadba o to, by został on również usłyszany. System PowerBand Audio Plus zapewnia doskonale wyraźny, czysty dźwięk z głośników umieszczonych w przedniej owiewce, kufrze i sakwach bocznych. Dźwięk o 50% głośniejszy niż w standardowych modelach Roadmaster i Roadmaster Dark Horse z roku modelowego 2020. System ten automatycznie dostosowuje ustawienia głośności i equalizera do aktualnej prędkości jazdy, wiatru i warunków zewnętrznych, by zapewnić krystaliczną jakość dźwięku w każdych warunkach.

Nowy Roadmaster Elite wyposażony jest w potężny, chłodzony powietrzem, silnik Thunder Stroke 116, który dostarcza najlepsze w swojej klasie 168 Nm momentu obrotowego. Motocykl oprócz doskonałego przyspieszenia oferuje wiele technologii poprawiających jakość jazdy takich jak:

  • 3 tryby jazdy: Tour, Standard oraz Sport pozwalające na błyskawiczną zmianę charakterystyki jazdy motocykla. System reguluje reakcję na gaz tak by idealnie odpowiadała aktualnym potrzebom motocyklisty.
  • System dezaktywacji tylnego cylindra, co wpływa na zmniejszenie spalania oraz redukcję wibracji podczas postoju. Dodatkowo system obniża temperaturę pracy silnika, zwiększając komfort kierowcy.

Na niezapomniane doznania z jazdy wpływa również system Ride Command, czyli najnowocześniejszy i najbardziej rozbudowany system multimedialny montowany w pojazdach dwukołowych. 7-calowy kolorowy ekran dotykowy (również w rękawicach) zawiera nawigację, komputer pokładowy, Bluetooth oraz umożliwia połączenie z aplikacją mobilną Ride Command, która pozwala na zaplanowanie trasy z nawet setką punktów pośrednich i bezprzewodowe przesłanie jej do systemu motocykla. Teraz Ride Command wyposażony jest w jeszcze wydajniejszy 4-rdzeniowy procesor, który sprawia, że system działa szybciej i lepiej niż kiedykolwiek.

Nowy Roadmaster Elite posiada oczywiście wszystkie elementy wyposażenia, których użytkownik może oczekiwać od rodziny Roadmaster. Pełne oświetlenie LED, indywidualnie podgrzewane siedziska ze skóry naturalnej, podgrzewane manetki, ABS, system bezkluczykowego uruchamiania, elektrycznie sterowana przednia szyba czy kufry a pojemności ponad 140 litrów z centralnym zamkiem to tylko niektóre z udogodnień, którymi cieszyć będzie się mógł właściciel tej wyjątkowej maszyny.

Roadmaster Elite jest maszyną wyjątkową i dlatego wyprodukowana będzie w bardzo limitowanym nakładzie. Planowana produkcja ma się zamknąć na 200 sztukach w skali światowej z czego do Europy trafi jedynie 67 egzemplarzy. Szczegóły dotyczące ceny i dostępności modelu w Polsce będzie można niedługo poznać u dealerów marki Indian.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button