Aktualnie czytasz:
Hayabusa: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne
0

Hayabusa to jeden z najpopularniejszych motocykli produkowanych przez markę Suzuki. Jest to motocykl sportowo-turystyczny, który swoją premierę miał w 1999 roku. Przez wiele lat stał na najwyższym miejscu podium dla najszybszych motocykli świata występujących w produkcji seryjnej. Hayabusa to prawdziwa legenda motoryzacji.

Ciekawostką jest fakt, że nazwa „Hayabusa” to japońskie określenie sokoła wędrownego. Czy wiecie, że to najszybszy ptak na świecie, który na głowę bije wszystkie ssaki? Potrafi rozpędzić się do 320 km/h! Czy w ten sposób twórcy motocykla chcieli nadać symbolicznego znaczenia modelowi? Na pewno można powiedzieć jedno – Hayabusą można pojechać, gdzie skrzydła – a właściwie oczy – poniosą – i to bardzo, bardzo szybko.

Hayabusa – dane techniczne

Hayabusa ma rzędowy czterosuwowy motocykl i gra w nim ponad dwieście koni mechanicznych. Jego pojemność wynosi 1340 cm3. Skrzynia biegów jest sześciostopniowa. W baku zmieści się około 21 litrów paliwa. Spalanie plasuje się na poziomie ciut powyżej sześciu litrów. Motocykl bez płynów waży 230 kg. Prędkość, jaką jest w stanie rozwinąć Hayabusa oscyluje w okolicach 300 km/h.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.

Nowa Hayabusa

W 2008 koncern wypuścił nową wersję Hayabusa. Co się zmieniło względem poprzedniczki? Silnik otrzymał dodatkowe kM na wale i ma ich 212 z doładowaniem SRAD. Zmienił się też design motocykla. Nowa wersja jest bardziej opływowa i futurystyczna, jej wygląd jest niesamowity.

Hayabusa: Dane techniczne

Dane techniczne: Hayabusa
MarkaSuzuki
ModelHayabusa
Pojemność1999 cm3
SilnikRzędowy, czterocylindrowy
Przeniesienie napęduŁańcuch
Szkrzynia biegów6-cio stopniowa
Ilość miejsc2
Hamulec przód/tyłtarczowy / tarczowy
Rozruchelektryczny
Masa własna220 kg
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%