Hayabusa: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Hayabusa to jeden z najpopularniejszych motocykli produkowanych przez markę Suzuki. Jest to motocykl sportowo-turystyczny, który swoją premierę miał w 1999 roku. Przez wiele lat stał na najwyższym miejscu podium dla najszybszych motocykli świata występujących w produkcji seryjnej. Hayabusa to prawdziwa legenda motoryzacji.

Ciekawostką jest fakt, że nazwa “Hayabusa” to japońskie określenie sokoła wędrownego. Czy wiecie, że to najszybszy ptak na świecie, który na głowę bije wszystkie ssaki? Potrafi rozpędzić się do 320 km/h! Czy w ten sposób twórcy motocykla chcieli nadać symbolicznego znaczenia modelowi? Na pewno można powiedzieć jedno – Hayabusą można pojechać, gdzie skrzydła – a właściwie oczy – poniosą – i to bardzo, bardzo szybko.

Hayabusa – dane techniczne

Hayabusa ma rzędowy czterosuwowy motocykl i gra w nim ponad dwieście koni mechanicznych. Jego pojemność wynosi 1340 cm3. Skrzynia biegów jest sześciostopniowa. W baku zmieści się około 21 litrów paliwa. Spalanie plasuje się na poziomie ciut powyżej sześciu litrów. Motocykl bez płynów waży 230 kg. Prędkość, jaką jest w stanie rozwinąć Hayabusa oscyluje w okolicach 300 km/h.

Nowa Hayabusa

W 2008 koncern wypuścił nową wersję Hayabusa. Co się zmieniło względem poprzedniczki? Silnik otrzymał dodatkowe kM na wale i ma ich 212 z doładowaniem SRAD. Zmienił się też design motocykla. Nowa wersja jest bardziej opływowa i futurystyczna, jej wygląd jest niesamowity.

Hayabusa: Dane techniczne

Dane techniczne: Hayabusa
Marka Suzuki
Model Hayabusa
Pojemność 1999 cm3
Silnik Rzędowy, czterocylindrowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Szkrzynia biegów 6-cio stopniowa
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy / tarczowy
Rozruch elektryczny
Masa własna 220 kg

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button