Aktualnie czytasz:
Harley-Davidson Fat Boy 2020: jeden z najbardziej imponujących modeli marki w edycji limitowanej
0

W tym roku wypada 30-ta rocznica wprowadzenia do oferty HD modelu Fat Boy. Maszyna zasłynęła nie tylko dość niekonwencjonalnym wyglądem, ale także faktem, że sam „Arnie” skakał na niej po samochodach w filmie „Terminator”.

Fat Boy od razu stał się legendarnym modelem z Milwaukee. Tej maszynie nigdy nie brakowało charakteru, co sprawia, że nie każdemu przypada do gustu, ale taki właśnie miał być Fat Boy. Tak też zostało do dziś bo rocznicowa edycja 2020 wygląda jeszcze bardziej odjechanie.


Fat Boy 30 th Anniversary w limitowanej edycji z okazji 30-lecia modelu zostanie wyprodukowany w limitowanej ilości 2 500 egzemplarzy motocykla, co sprawia, że już w momencie zakupu stanie się okazem kolekcjonerskim. Maszyna jest utrzymana w mrocznej tonacji z brązowymi detalami, a napędza ja malowany na czarno Milwaukee-Eight 114 – najpotężniejsza jednostka dostępna w modelach Softail. Każdy egzemplarz otrzyma indywidualny numer seryjny widoczny na tabliczce przymocowanej do konsoli na zbiorniku paliwa.
Projektanci chcieli aby rocznicowa limitowana edycja była jedyna w swoim rodzaju, łącząc prostotę współczesnego designu z industrialnym stylem. Ta maszyna to hołd złożony 30-letniej tradycji modelu i wszystkim jego fanom, dzięki którym Fat Boy nieprzerwanie jest oferowany w salonach HD na całym świecie.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Fat Boy 30 th Anniversary: Odważnie i stylowo


Model 2020 jest to odważną reinterpretacją pierwotnej wersji Fat Boya, wprowadzającą mroczną kolorystykę wykończenia w parze z kolorem Vivid Black. Odlane z aluminium, pełne koła Lakester pomalowane są na satynową czerń a ich styl podkreślają frezowane maszynowo akcenty. Do tego dodatki z subtelnym brązem, które sprawiają, że limitowana edycja Fat Boya jest jeszcze bardziej wytworna.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.


Warto pamiętać, że aby nazwać w 1990 roku motocykl „grubasem”, trzeba było mieć jaja. Charakteru też nie powinno zabraknąć żadnemu właścicielowi Fat Boya bo maszyna nie tylko wygląda na dużą i ciężką. W tym wypadku nazwa nie była i nie jest tylko sloganem. Jeśli kogoś dziwi rozmiar przedniej opony wynoszący 160 mm, to dla równowagi tlyne koło obuto w 240 mm oponę. Fakt osadzenia ich na pełnym, odelwanych kołach potęguje wrażenie przysadzistości i jest znakiem rozpoznawczym modelu.


Fat Boy 2020 uwydatnia wszystkie charakterystyczne cechy motocykla, od pełnych aluminiowych kół, po masywny przedni reflektor, jego obudowę i charakterystyczne logo ze skrzydełkami na pękatym zbiorniku paliwa. Fat Boy pozostaje niezmiennie jednym z najbardziej imponujących motocykli w portfolio Harley-Davidson.

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
67%
0%