Aktualnie czytasz:
„Dawcy” wyjeżdżają na drogi. Nagonkę czas zacząć
1

Film z udziałem śląskich motocyklistów znacząco łamiących przepisy obiegł już internet, trafiając także do mediów motocyklowych. Zanim przejdziemy do samego filmu, warto zobaczyć jakie konsekwencje dla ogromnej grupy użytkowników jednośladów miało zachowanie kilku nieodpowiedzialnych jednostek. Była to przecież idealna pożywka dla ogólnopolskich mediów, a losowe tytuły publikacji wyglądały następująco:

Zaczęła się wiosna i motocykliści już głupieją na drogach [WIDEO] – wyborcza.pl Katowice
Kilkanaście wykroczeń w kilka sekund. Motocykliści rozpoczęli sezon – gazeta.pl
Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy – gazeta.pl Buzz
Czy Ci motocykliści mają rozum? Śląska policja ujawnia szokujące wideo – naszemiasto.pl
To nie motocykliści, to piraci. Szaleńcza jazda z Wisły do Ustronia mrozi krew w żyłach WIDEO – Dziennik Zachodni
„Motocykle są wszędzie”? I kogo to niby ma obchodzić? – Interia Motoryzacja
Motocykl z lewej, motocykl z prawej, na pasie awaryjnym, pod prąd. Nie ma gdzie uciec – TVN24.pl

Chyba nie muszę zaznaczać, że to tylko wybrane publikacje – jest tego dużo więcej. Co ciekawe, w żadnej z powyższych nie znalazłem informacji dot. działań policji mających na celu złapać sprawców. Jest za to dużo „dobrych rad”. A te, o zgrozo, cytowane są z biuletynu prasowego KWP w Katowicach:

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Motocyklistów można podzielić na tych, dla których jazda motocyklem jest pasją, a przepisy kodeksu drogowego „określają zasady gry”. Dla innych przyjemnością jest łamanie wszelkich barier bezpieczeństwa drogowego, przede wszystkim poprzez przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

W gwoli ścisłości KWP w Katowicach dodaje, że takie zachowanie na drodze uderza przede wszystkim w innych motocyklistów – z czym akurat w pełni się zgadzamy. Sam feralny film możecie zobaczyć poniżej:

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
17%
Interesujące
8%
heh...
6%
Że co?
0%
Grrrr!
3%
Smutne
47%