Aktualnie czytasz:
„Dawcy” wyjeżdżają na drogi. Nagonkę czas zacząć
1

Film z udziałem śląskich motocyklistów znacząco łamiących przepisy obiegł już internet, trafiając także do mediów motocyklowych. Zanim przejdziemy do samego filmu, warto zobaczyć jakie konsekwencje dla ogromnej grupy użytkowników jednośladów miało zachowanie kilku nieodpowiedzialnych jednostek. Była to przecież idealna pożywka dla ogólnopolskich mediów, a losowe tytuły publikacji wyglądały następująco:

Zaczęła się wiosna i motocykliści już głupieją na drogach [WIDEO] – wyborcza.pl Katowice
Kilkanaście wykroczeń w kilka sekund. Motocykliści rozpoczęli sezon – gazeta.pl
Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy – gazeta.pl Buzz
Czy Ci motocykliści mają rozum? Śląska policja ujawnia szokujące wideo – naszemiasto.pl
To nie motocykliści, to piraci. Szaleńcza jazda z Wisły do Ustronia mrozi krew w żyłach WIDEO – Dziennik Zachodni
„Motocykle są wszędzie”? I kogo to niby ma obchodzić? – Interia Motoryzacja
Motocykl z lewej, motocykl z prawej, na pasie awaryjnym, pod prąd. Nie ma gdzie uciec – TVN24.pl

Chyba nie muszę zaznaczać, że to tylko wybrane publikacje – jest tego dużo więcej. Co ciekawe, w żadnej z powyższych nie znalazłem informacji dot. działań policji mających na celu złapać sprawców. Jest za to dużo „dobrych rad”. A te, o zgrozo, cytowane są z biuletynu prasowego KWP w Katowicach:

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Motocyklistów można podzielić na tych, dla których jazda motocyklem jest pasją, a przepisy kodeksu drogowego „określają zasady gry”. Dla innych przyjemnością jest łamanie wszelkich barier bezpieczeństwa drogowego, przede wszystkim poprzez przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

W gwoli ścisłości KWP w Katowicach dodaje, że takie zachowanie na drodze uderza przede wszystkim w innych motocyklistów – z czym akurat w pełni się zgadzamy. Sam feralny film możecie zobaczyć poniżej:

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
17%
Interesujące
8%
heh...
6%
Że co?
0%
Grrrr!
3%
Smutne
47%