Ranking TOP7: najbrzydsze motocykle świata. Uwaga, patrzenie może boleć!

Lista pięciu najbrzydszych motocykli świata. Twórcy tych sprzętów do dzisiaj mają kaca!

W skrócie
  • Najbrzydsze motocykle świata. Nasza lista
  • Większość z tych motocykli jest tak brzydka, że aż ładna. Jesteśmy pewni, że te jednoślady mogą już teraz cieszyć się ogromnym wzięciem.
  • Nie nominujemy najbrzydszego motocykla świata.
  • Masz swoje propozycje na najbrzydszy motocykl świata? Zostaw swój głos w komentarzu
  • Więcej porad, tekstów oraz informacji na temat najlepszych motocykli świata znajdziesz na naszej stronie głównej, jednoślad.pl

Ranking najbrzydszych motocykli świata to, może się wydawać, jedno z najbardziej smutnych zestawień jakie kiedykolwiek robiliśmy. Jednak część z tych motocykli jest tak brzydka, że aż nam się podoba! Bylibyśmy szczęśliwi mając w swoim redakcyjnym garażu któryś z tych sprzętów.

Najbrzydsze motocykle świata mają to do siebie, że większość maniaków dwóch kółek dałaby się pokroić, aby w ich garażach stanął jeden z nich. Są brzydkie, oryginalne, niesamowite i najczęściej niezwykle rzadkie. Właśnie to powoduje, że tymi motocyklami interesujemy się szczególnie.
Oto nasz ranking TOP7 najbrzydszych motocykli świata:

1. Amazonas. Brazylijski król brzydoty

Gdybyś poprosił mnie o wskazanie jednego najbrzydszego motocykla świata, to pewnie po chwili zastanowienia wskazałbym ten model. Gdybyś zapytał mnie, który z najbrzydszych motocykli świata najbardziej chciałbym mieć w swoim garażu, to pewnie również byłby Amazonas!

Musimy jednak stanąć po stronie twórcy tej jednostki, ponieważ warto wiedzieć, że Amazonas powstał w zasadzie z niczego i został stworzony w czasach, w których w Brazylii poprzez spore problemy gospodarcze i prawne nie było praktycznie motocykli na których np. policja mogłaby pełnić służbę. Więcej o tym przeczytasz w artykule, do którego link znajdziesz nad zdjęciem.

2. Ducati Multistrada 1100. Włoska “ślicznotka”

Chociaż włoskie pojazdy uchodzą za najpiękniejsze na świecie, to nawet Włochom nie udało się ustrzec wpadek. Co prawda babcia Mutlistrada uchodzi za motocykl naprawdę fajny i przede wszystkim komfortowy, to jego właściciele muszą wykazywać się niezwykłą odpornością na komentarze osób postronnych. Cóż, Multi do najbardziej urodziwych nie należy. To jeden z tych motocykl, o których można powiedzieć: tak brzydki, że aż ładny!

Ducati Multistrada 1100

3. BMW R 1100 GS. Naturalnie odporny na kradzież

Autor tego tekstu mógłby na temat brzydoty tego motocykla napisać opasły tomik poezji motocyklowej (miał dwa takie brzydale). BMW R 1100 GS jest tak brzydki, że ciężko w jego kontekście mówić o zabezpieczeniach antykradzieżowych – ciężko sobie wyobrazić żeby ktoś mógł się połakomić na urodę tego kloca. Jego piękno jest porównywalne do składu towarowego relacji Bytom-Suwałki (o ile coś takiego istnieje).

BMW R 1100 GS (

4. Morbidelli V8

Wygląd tego jednośladu jest równie wątpliwy co uroda krasnoludów z Władcy Pierścieni. Porównanie to wpadło nam do głowy wcale nie przypadkowo, bo Morbidelli V8 wygląda nieco jak skrzyżowanie motocykla BMW z elfem. Czy tak powstały krasnoludy? Zejdźmy jednak na ziemię i najlepiej usiądźmy: ten sprzęt napędza ośmiocylindrowy silnik V8. Czy chcielibyśmy mieć go w swoim garażu? Nawet nie wiecie jak bardzo!

Morbidelli V8

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

5. Gilera CX125. Motocyklowa Multipla?

To bez wątpienia jeden z najciekawszych motocykli tego zestawienia. Jednocześnie umieszczamy go w naszym rankingu pt. najbrzydsze motocykle świata jako swojego rodzaju pytanie: czy faktycznie jest brzydki? A może po prostu wspaniały i totalnie innowacyjny? Sami zobaczcie na zdjęcie: sprzęt posiada monowahacz w osi tylnej i przedniej, kierunkowskazy w lusterkach oraz godną powrotu do przyszłości owiewkę. Ten sprzęt naprawdę był sprzedawany w salonach. Tzn. Chciano go sprzedawać, bo nikt go nie chciał kupować. Dzisiaj dalibyśmy się pokroić…

Gilera CX125. Najbrzydsze motocykle świata

6. Honda Valkyrie Rune. Długa i ogromna!

Chociaż krążowniki pt. Valkyrie Rune to faktycznie wspaniałe motocykle i można w ich charakterze się zakochać, to trzeba jasno powiedzieć, że uroda tego jednośladu jest wątpliwa. Wszystko za sprawą długości pojazdu, co całkowicie zaburza linie tego motocykla. Do tego dochodzi ogromnych rozmiarów wydech, tylny błotnik i lampa przednia. Cóż, Valkyrie Rune nie musi Ci przypaść do gustu, chociaż trzeba uczciwie przyznać że to kawał dobrego motocykla jest.

Valkyrie Rune

Honda czasem lubi brnąć w zaułki designu, których żaden inny producent nie chce nawet zauważać. Podobnie jest z modelem Valkyrie Rune. Motocykl jest dość długi, ma gigantyczny wydech i jeszcze większy błotnik. Swoją drogą jej wydłużony kształt przypomina nieco DN-01. Podobnie jak w wypadku tego ostatniego Valkyrie Rune zyskała pewną ilość fanów jednak my do tej grupy zdecydowanie nie należymy.

7. BMW K1. Gdyby aerodynamika mogła krzyczeć…

BMW K1

Pogoń za coraz bardziej dopracowaną aerodynamiką nie zawsze kończyła się dobrze, przynajmniej dla wyglądu motocykli. Świetnym przykładem jest BMW K1, które wygląda dosyć dziwnie. Z drugiej strony z roku na rok coraz bardziej ten sprzęt przypada nam do gustu. Czyżby BMW po raz kolejny wyprzedziło swoją epokę?

Przeczytaj również:

Najgorsze motocykle świata: tych jednośladów się wystrzegaj. Czarna lista 

Inne publikacje na ten temat:

12 opinii

  1. A ja bym chciał BMW M1 z tym telewizorem z przodu zamiast lampy. To już klasyk a jego cena idzie w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button