Aktualnie czytasz:
Czy warto zimą kupić nowy motocykl? Ile można otrzymać rabatu na nowe moto?
4

Wiosna nie jest najlepszym momentem na zakup nowego motocykla czy motoroweru pod względem finansowym. Najwięcej można zyskać właśnie zimą kiedy w salonach można spotkać maszyny z wyprzedaży rocznika, a dealerzy szukają sposobów na uwolnienie gotówki.

Stąd najczęściej na przełomie roku pojawiają się okazje. W tym okresie dużo łatwiej o dobry rabat czy gratisy. Dla dealera nie ma nic gorszego jak „zalegające” motocykle, które już od samego stania ciągle tracą na wartości.

Jeśli nie wywołuje to u Ciebie dyskomfortu psychicznego to kup maszynę z ubiegłego roku produkcji. Tym bardziej jeśli chcesz ją eksploatować przez kilka najbliższych lat. Wówczas ewentualna utrata wartości nie będzie aż tak dotkliwa, a zyskasz spory rabat na starcie za pełnowartościowy produkt. Procentowo najwięcej zaoszczędzisz na maszynach z najwyższego i najniższego segmentu cenowego i to bez proszenia się i dopominania o rabat.

Okres zimowy to nie tylko obniżki cen, ale także promocyjne oferty finansowania czy ubezpieczenia. Wiele marek decyduje się na obniżenie oprocentowania kredytu/leasingu na zakup nowego sprzętu, albo dorzuca pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych gratis.

 
Czytaj
REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.

Moim zdaniem warto właśnie teraz zacząć się rozglądać za nowym sprzętem, zwłaszcza w Internecie. Można dostrzec mnóstwo wyprzedaży, a nawet oferty z możliwością dostarczenia sprzętu prosto do naszego garażu.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
38%
Interesujące
63%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Ben
  1 lutego 2017 at 19:15

  Hej, a ja mam pytanie, czy myślicie, że w przypadku tanich 125 też jest szansa na obniżkę? Oglądałem w internecie kilka motocykli rometa i bartona i pomyślałem, że warto się poważnie zastanowić przed kupnem. Taki barton classic wygląda spoko, opinie, które znalazłem też generalnie oki, tylko on już i tak jest stosunkowo tani, myślicie, że można jeszcze coś ugrać u dealera?

 • Zdjęcie profilowe jas13
  6 lutego 2017 at 13:45

  Sprawdzam ostatnio ceny u dealerów motocyklowych, i jakieś promocje były koło grudnia, ale odkąd są cenniki modeli na 2017, to ceny rocznika 2016 specjalnie nie odbiegają, od tych które obowiązywały przez cały rok.
  Wyprzedaż 2014 i 2015 były jeszcze nazwijmy, że atrakcyjne, ale 2016 to raczej dowcip.

  • Ben
   13 lutego 2017 at 20:54

   Dzięki za info;) generalnie to się nie dziwię , bo przy niektórych modelach to pewnie nawet nie bardzo jest z czego obniżać;) Ja generalnie czekam jeszcze aż pojawi się temperatura w plusie i idę na jazdę próbną, nawet znalazłem dealera Bartona w okolicy więc zobaczę z bliska tego classic-a i zobaczymy jak się sprawdzi na żywo, a nie tylko w internecie;)