20 lat historii modelu Honda CBR 900 – 1000 RR Fireblade

Honda Firblade to kultowy pojazd. Każde jej nowe wcielenie wywoływało zachwyty fanów marki, gęsią skórę na skórze użytkowników i zazdrość konkurencji. W tym wideo możecie zobaczyć 20 modeli Honda Fireblade stojących obok siebie…

To niesamowity widok, szczególnie dla motocyklisty, któremu prawie każdy z tych modeli się z czymś kojarzy. Rocznik 1996 – ukradziono mojemu koledze, ale po latach go odzyskał. Model z 2000 roku – 929 miałem na plakacie wiszącym parę lat nad moim łóżkiem. Egzemplarz z 2002 roku kolega przepionował na moich oczach… Litra z 2006 roku malowanego w barwy Repsol katował parę sezonów mój inny dobry kumpel – pierwszy raz w życiu widziałem high chair wheelie na żywo – na motocyklu fabrycznym, nie przerabianym do stuntu. Model z 2006 roku – na nim zabił się (z własnej winy) mój dobry znajomy… Rocznik 2008 – rozbiłem unikając zderzenia z samochodem. A roczniki 2009 – 2012 sprzedawałem, gdy pracowałem w dealerstwie Hondy.

Zdecydowanie – Honda Fireblade to kawał historii, także mojego życia…

 

Michał Brzozowski

Motocyklami jeżdżę od 2000 roku. Choć przez lata pojawiały się kolejne pasje i zainteresowania, to jednak jednoślady z silnikiem zawsze opierały się nowościom i w moim sercu do tej pory mają pierwszeństwo. Obecnie reprezentuję barwy Szybkiej Turystyki (CBR1100XX) na zmianę z Supermoto i Enduro (DRZ450E SM).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button