Aktualnie czytasz:
Yamaha XJ 600: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Yamaha XJ 600 to motocykl produkowany przez japoński koncern od roku 1991. Szybko zdobył popularność  i cieszył się nią przez wszystkie lata produkcji, czyli do roku 2003.

Również teraz, gdy od kilkunastu lat Yamaha XJ 600 nie jest już dostępna w sprzedaży prosto z salonów, model ten cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Z czego ono wynika? Otóż Yamaha XJ 600 od lat cieszy się opinią idealnego motocykla dla początkujących. Zdaje się to być prawdą, ponieważ to głównie młodzi kierowcy bez doświadczenia szukają tego motocykla. Yamaha XJ 600 jest motocyklem uniwersalnym. Łatwo się prowadzi, jest zwinna i posłuszna kierowcy, co sprawia, że jest idealna dla początkujących.

Kolejną zaletą Yamaha XJ 600 była i nadal jest cena. Nawet podczas sprzedaży salonowej należał on do jednego z najtańszych motocykli swojej klasy.

Yamaha XJ 600 to motocykl szosowy. Jej pojemność skokowa silnika wynosi 598 cm3. W silniku pracują cztery cylindry. Moc maksymalna tej maszyny to 72 KM. Moment obrotowy wynosi 53 Nm przy 7000 obrotach na minutę. Yamaha XJ 600 ważyła początkowo 187 kilogramów, po kolejnych liftach jej waga wzrosła do 196 kilogramów.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Skrzynia biegów jest sześciobiegowa. Wśród wad tego modelu wymieniano często problemy z koszem sprzęgłowym, który wydaje nieprzyjemne dźwięki przy pewnych określonych obrotach.

Yamaha XJ 600: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Dane techniczne: Yamaha XJ 600
MarkaYamaha
ModelXJ 600
Pojemność598 cm3
SilnikCzterocylindrowy
Przeniesienie napęduŁańcuch
Moc maksymalna72 KM
Ilość miejsc2
Hamulec przód/tyłtarczowy/tarczowy
Rozruchelektryczny
Wymiary2050/770/1055 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry)17 litrów
Masa własna196 kg
Jaka jest Twoja reakcja?
83%
8%
0%