Motul
Aktualnie czytasz:
Upalny Ducati Speed Day
0

W boksie Ducati zaczęło być gwarno już chwilę chwilę po ósmej rano. Wysoka frekwencja i sprzyjająca pogoda – zapowiadał się naprawdę ciekawy dzień na Torze Poznań.

To już druga edycja imprezy szkoleniowej ducati czyli Ducati Speed Day. Najliczniejszą grupą uczestniczącą w szkoleniu byli nowicjusze (czyli grupa B), którzy stawiali swoje pierwsze kroki na torze. Nasz doświadczony instruktor – Jacek Molik – w zabawny, charakterystyczny dla niego sposób tłumaczył wszystkim zainteresowanym, jak bezpiecznie, płynnie i jednocześnie szybko pokonywać kolejne fragmenty toru.

To była fachowa, ale tylko teoria. Po jej obowiązkowej dawce uczestnicy szkolenia przeszli do cześci praktycznej. Pierwsze emocje, pierwsze kilometry pokonane na torze, pierwsza dwudziestominutowa sesja – minęło to wszystko bardzo szybko. Grupa nowicjuszy dzięki konsultacjom z Jackiem, które odbywały się na bieżąco, radziła sobie coraz lepiej. Na torze pojawiła się pełna gama motocykli Ducati, także tych niekoniecznie sportowych. Multistrady 1200 udowodniły, że tor jest ich drugim światem. Ta impreza jest dla wszystkich posiadaczy motocykli Ducati i każdy może swoją maszyną wjechać na tor, niezależnie od jej roku produkcji czy modelu. W Ducati Speed Day chodzi o pasję, chęć jazdy i podnoszenia swoich umiejętności.

Nie zapominajmy, że na torze pojawili się też bardziej doświadczeni torowo motocykliści, którzy przydzieleni zostali do grup A i B. Walczyli oni na torze o urwanie kolejnych cennych sekund z czasów swoich okrążeń. Podczas tych zmagań panowała przyjacielska, rozluźniona i niezwykle miła atmosfera.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Na tor dotarli też goście z Ducati Toruń Motul Team, a dzięki ich wizycie można było zobaczyć na własne oczy wyczynową Panigale R, porozmawiać z zawodnikami i przyjrzeć się jak funkcjonuje profesjonalny team wyścigowy.

W czasie przerwy obiadowej, na której w boksach serwowano pyszny i pożywny posiłek, odbywały się ochocze dyskusje, snucie planów zakupu kolejnego motocykla Ducati z myślą o czysto torowym przeczeniu. Sport uzależnia! Dobrego humoru nie zepsuła nawet krótka, lecz intensywna ulewa. Rozgrzany tor szybko wysechł i przymusowa przerwa nie trwała zbyt długo.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Kolejna edycja odbędzie się już 26 sierpnia i nie możemy się już jej doczekać. Będzie to o tyle wyjątkowa edycja, ponieważ na Torze Poznań zawitamy także uczestników Multi Tour – imprezy dedykowanej przede wszystkim dla właścicieli Multistrady 1200.

Kolejne edycje Ducati Speed Day:

26 SIERPNIA (PIĄTEK)

16 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

Jak się zapisać?

Zarejestruj się na speed-day.pl/events, a w polu „dodatkowe uwagi” wpisz koniecznie „Ducati Speed Day”.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%