Stacja benzynowa jak McDonald’s. „Drive through” od ORLENu wystartowało

Unikalne na europejską skalę rozwiązanie powstało przy drodze S8, 50 km od Wrocławia. PKN ORLEN testuje w ten sposób nowoczesne rozwiązanie i, poniekąd, staje się bardziej restauracją niż stacją benzynową.

Tankowanie i jedzenie bez wysiadania z samochodu (dla upartych - bez zsiadania z motocykla). Na taki pomysł wpadł ORLEN, który właśnie uruchomił pierwszą stację benzynową Drive Through w Polsce - oraz jedną z nielicznych w Europie. 

MOP Michałowice przy drodze S8 będzie oferować dwie niezależne kolejki - jedną dla głodnych, drugą dla tych bez paliwa. Na stacji, w środku, znajdzie się także samoobsługowy sklep. Wszystko po to by zmniejszyć kolejki. 

Oczywiście, pomysł ORLENu to kolejny krok w stronę szukania nowych sposobów na dochody i uniezależnienia się od paliwa jako tako. Informacje dotyczące detalicznych przychodów na paliwie są oczywiste - stacje zarabiają na jedzeniu, prasie i wszystkim w koło, nie na paliwie. Dlatego format ORLEN Drive (to oficjalna nazwa) zbliża potentata polskiego rynku bardziej do McDonald’sa. 

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

To stanowi duży potencjał do dalszego rozwoju nowoczesnych usług. Koncern planuje dalsze wdrażanie rozwiązań proklienckich zarówno na rynku polskim, jak i w pozostałych europejskich lokalizacjach, w tym także kolejnych punktów typu drive through - zapowiedziała spółka w informacji prasowej PAP.

Źródło: Puls Biznesu, PKN ORLEN, PAP

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button