Aktualnie czytasz:
Sprzedaż nowych motorowerów w sezonie 2014 na dużym minusie
4

Istnieją dwa wytłumaczenia tego faktu – za mniejszą sprzedaż motorowerów wpływa albo ogromne zainteresowanie motocyklami 125, albo pogoda, która w tym roku przez wiele dni nie rozpieszczała. Trzecia hipoteza mówi o działaniu obu tych czynników na raz.

Rynek mocno się skonsolidował przez co „pozostałe marki” odczuwają spadek koniunktury najmocniej. Spośród importerów rejestrujących pojazdy pod własną marką najwięcej zyskuje Junak. Romet, Zipp, Toros i Kymco wpisują się z kolei w ujemny trend. Tracą po kilkanaście procent w rankingu pierwszych rejestracji nowych motorowerów.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

 

Nowe MOTOROWERY – ranking marek – 2014 narastająco
PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Lipiec
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS1178239,12%1472840,73%-20,0%
2JUNAK363412,07%22786,30%59,5%
3ZIPP337111,19%412811,42%-18,3%
4TOROS306110,16%383610,61%-20,2%
5TAOTAO10273,41%8562,37%20,0%
6WONJAN8742,90%6181,71%41,4%
7KYMCO8462,81%9992,76%-15,3%
8DAFIER7292,42%9732,69%-25,1%
9LONGIJA4801,59%6361,76%-24,5%
10WANGYE4761,58%5501,52%-13,5%
RAZEM 1-102628087,3%2960281,9%-11,2%
POZOSTAŁE MARKI383912,7%655918,1%-41,5%
RAZEM30119100%36161100%-16,7%

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • Zdjęcie profilowe
    8 sierpnia 2014 at 09:24

    wojtek_pl napisał:

    Jakim cudem Romet sprzedał ponad 11 tysięcy motorowerów ?!?

    Ano takim cudem, że po pierwsze Polska to biedny kraj a Romety są tanie, po drugie większość myśli, że to polski produkt, po trzecie każdy serwis to naprawi a dostęp do części zamiennych jest ogromy. Więc nawet jeśli psuje można go naprawić od ręki a nie czekać miesiącami aż części przypłyną np z Tajwanu 🙂

  • Zdjęcie profilowe
    8 sierpnia 2014 at 09:46

    Ja bym do wyniku Rometa dodał rozwiniętą siec dealerska.

    Dodatkowo to tu na forum dobrze też widać pewną tendencję \”pierwsze COŚ kupić, bo ładnie wygląda, potem sie o tym coś dowiedzieć\”.
    Gdyby nabywcy pierwsze poczytali testy, opinie użytkownikow itd to wyniki pewnie tak dobre by nie były.

  • Zdjęcie profilowe wojtek_pl
    8 sierpnia 2014 at 11:10

    Jakim cudem Romet sprzedał ponad 11 tysięcy motorowerów ?!?

  • Zdjęcie profilowe madamoos
    8 sierpnia 2014 at 11:31

    Bardzo widać, że Polacy lubią „swoje” marki. Niestety powszechna wiedza nie jest na najlepszym poziomie. Wszyscy się dziwią że nie ma już Zelmera czy właśnie Rometa. Nikomu nie przyszło do głowy, ze skoro ileśtam lat tego sprzętu nikt nie produkował to teraz już nie to samo. A sentyment niestety wciąż ten sam. Szkoda, bo rynek bardziej zrównoważony jest lepszy. A tak Romet może robić z blisko 40% rynku co chce…