Aktualnie czytasz:
MSW: Sprawdzanie historii samochodu i motocykla online hitem
6

Internetowa usługa „Historia pojazdu” udostępniona pod adresem Historiapojazdu.gov.pl została uruchomiona 23 czerwca. Szybko okazała się prawdziwym hitem internetu, bo w ciągu zaledwie tygodnia sprawdzono dzięki niej aż 300 tysięcy pojazdów – w tym motocykli i skuterow.

Dzięki stronie sprawdzić można używane samochody zarejestrowane w Polsce. Wystarczy znać numer rejestracyjny pojazdu, VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Czy to w praktyce uchroni nas przed oszustami i „korektami” liczników przebiegu jednośladów? Czas pokaże.

23 czerwca, jak donosi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchoiono dwie e-usługi, które udostępniają dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) – Bezpieczny Autobus i Historię Pojazdu. Pierwszy raz dane z tej ewidencji zostały udostępnione na taką skalę obywatelom w Polsce. Dostęp do danych odbywa się przez Internet, jest bezpłatny i nie wymaga logowania, czy składania papierowego, tradycyjnego wniosku. W efekcie każdy obywatel ma wgląd do informacji o pojazdach zarejestrowanych w Polsce. I każdy obywatel może zweryfikować jakość danych zgromadzonych w ewidencji. Usługa  „Historia pojazdu” udostępniona pod adresem Historiapojazdu.gov.pl jest w pełni darmowa.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
62%
0%
0%
 • 5 lipca 2014 at 20:06

  Właśnie chciałem sprawdzić moją bet-winke którą mam od nowośći kupioną w salonie i niestety niema jej w bazie ??? więc co jest grane

 • Zdjęcie profilowe MarSen
  6 lipca 2014 at 23:51

  Mi działa Barton Fighter i Honda NSR normalnie wyszukuje i wskazuje poprawne dane 🙂

 • angor
  14 września 2015 at 14:26

  Ja akurat z bezpłatnych nie korzystam. Sprawdzałam w sumie w jednym (autobaza) – płatne, ale polecam bardziej niż darmowe. Ja mam większe poczucie bezpieczeństwa.

 • Anna N
  15 września 2015 at 12:27

  Właśnie szukam płatnych, dobrych serwisów. Dzięki za podesłanie.

 • matt
  28 września 2015 at 14:40

  autobaza.pl spoko – korzystałem, ale masz też automo.pl
  z obu dowiesz się tego samego, ale na pewno więcej niż np. z historiapojazdu.gov.pl (warto sprawdzić bo za free, ale wiele się nie dowiesz)

 • matmar72
  27 stycznia 2016 at 01:47

  Działa świetnie wszystko pokazało ilu właścicieli i przebieg