Aktualnie czytasz:
MSW: Sprawdzanie historii samochodu i motocykla online hitem
6
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Internetowa usługa „Historia pojazdu” udostępniona pod adresem Historiapojazdu.gov.pl została uruchomiona 23 czerwca. Szybko okazała się prawdziwym hitem internetu, bo w ciągu zaledwie tygodnia sprawdzono dzięki niej aż 300 tysięcy pojazdów – w tym motocykli i skuterow.

Dzięki stronie sprawdzić można używane samochody zarejestrowane w Polsce. Wystarczy znać numer rejestracyjny pojazdu, VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Czy to w praktyce uchroni nas przed oszustami i „korektami” liczników przebiegu jednośladów? Czas pokaże.

23 czerwca, jak donosi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchoiono dwie e-usługi, które udostępniają dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) – Bezpieczny Autobus i Historię Pojazdu. Pierwszy raz dane z tej ewidencji zostały udostępnione na taką skalę obywatelom w Polsce. Dostęp do danych odbywa się przez Internet, jest bezpłatny i nie wymaga logowania, czy składania papierowego, tradycyjnego wniosku. W efekcie każdy obywatel ma wgląd do informacji o pojazdach zarejestrowanych w Polsce. I każdy obywatel może zweryfikować jakość danych zgromadzonych w ewidencji. Usługa  „Historia pojazdu” udostępniona pod adresem Historiapojazdu.gov.pl jest w pełni darmowa.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
62%
0%
0%
 • 5 lipca 2014 at 20:06

  Właśnie chciałem sprawdzić moją bet-winke którą mam od nowośći kupioną w salonie i niestety niema jej w bazie ??? więc co jest grane

 • Zdjęcie profilowe MarSen
  6 lipca 2014 at 23:51

  Mi działa Barton Fighter i Honda NSR normalnie wyszukuje i wskazuje poprawne dane 🙂

 • angor
  14 września 2015 at 14:26

  Ja akurat z bezpłatnych nie korzystam. Sprawdzałam w sumie w jednym (autobaza) – płatne, ale polecam bardziej niż darmowe. Ja mam większe poczucie bezpieczeństwa.

 • Anna N
  15 września 2015 at 12:27

  Właśnie szukam płatnych, dobrych serwisów. Dzięki za podesłanie.

 • matt
  28 września 2015 at 14:40

  autobaza.pl spoko – korzystałem, ale masz też automo.pl
  z obu dowiesz się tego samego, ale na pewno więcej niż np. z historiapojazdu.gov.pl (warto sprawdzić bo za free, ale wiele się nie dowiesz)

 • matmar72
  27 stycznia 2016 at 01:47

  Działa świetnie wszystko pokazało ilu właścicieli i przebieg