Simson S51 Comfort i całkowicie przeźroczysty silnik – takie rzeczy robi tylko On

Dzięki temu filmowi zobaczysz jak działa i pracuje silnik dwusuwowy

W skrócie
  • W tym artykule obejrzysz film o przeźroczystym silniku do Simsona - projekt wygląda kozacko i obłędnie!
  • Piotrek Chyl jest specem od Simsonów. W jego garażu (między innymi) powstają 35-konne jednostki napędowe, które lądują w ramie Simsona S51.
  • Włączajcie film i oglądajcie. Ten materiał posiada niezwykle ważny aspekt edukacyjny - dzięki niemu dowiesz się jak pracuje silnik dwusuwowy.

Chylo zaskoczył nas różnymi spektakularnymi projektami już nie raz. Ultramocne silniki do Simsonów (nawet 35-konne) to jedno, drugie to przeźroczyste cylindry. Tym razem Piotrek Chyl poszedł o krok dalej – zbudował całkowicie przeźroczysty silnik do Simsona S 51 Comfort. Niesamowite!

Podobno na świecie nie ma rzeczy niemożliwych – wystarczy osoba, która nie wie, że czegoś się nie da zrobić i to zrobi. Tak w dużym skrócie wygląda działalność Piotrka Chyla, który już nie raz zaskoczył nas swoimi kreatywnymi pomysłami. Tym razem Chylo poszedł o krok dalej: zbudował praktycznie całkowicie przeźroczysty silnik, dzięki, któremu możemy zobaczyć nie tylko jak działa układ sprzęgłowy w Simsonie, czy jak zachowuje się paliwo w gaźniku. Przede wszystkim po raz kolejny stworzył przeźroczysty cylinder, dzięki któremu jak na dłoni widzimy pracę tłoka oraz spalanie mieszanki w silniku dwusuwowym. Wszystkie te elementy wsadzone do jednego silnika robią olbrzymie wrażenie. Wygląda to obłędnie!

Niestety długość życia takiego silnika nie jest zbyt duża: materiał, z którego Piotrek Chyl stworzył cylinder nie jest odporny na wysokie temperatury, a poza tym nie posiada użebrowania, które skutecznie pozwoliłoby odprowadzać ciepło. To jednak wydaje się najmniej istotne. Najistotniejsza w tym wszystkim jest zabawa oraz możliwość pokazania światu jak działają silniki dwusuwowe. Potraktujcie zatem ten film jako totalnie odjechany materiał edukacyjny!

We wprowadzeniu do tego artykułu wspominaliśmy o 35-konnych silnikach produkcji Piotrka Chyla. To nie były słowa rzucone na wiatr. Rok temu mieliśmy okazję pojawić się w warsztacie naszego dzisiejszego bohatera i zrobić film, w którym Piotrek nie tylko pokazuje swój jednoślad, ale przede wszystkim o nim opowiada. Warto posłuchać, bo jest to materiał nie tylko o niesamowitym Simsonie, ale przede wszystkim o pasji człowieka do motocykli.

Poza tym na naszej stronie znajdziesz artykuł o tym projekcie:

Najszybszy i najmocniejszy Simson S51 w Polsce. Zdziwisz się ile wyciąga i ile ma mocy!

Tobiasz Kukieła

Dziennikarz motoryzacyjny, fotograf, reportażysta. Na motocyklach jeździ od dzieciaka i cały czas odczuwa potrzebę rozwijania swoich umiejętności jeździeckich. Jest złomiarzem z powołania - zdecydowanie częściej kupuje motocykle niż je sprzedaje. Czy to jego problem?

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button