Piotr Biesiekirski po raz pierwszy na nowym Ducati Panigale V2 955 wystartuje już w ten weekend

Polak swój debiut zaliczy na torze Circuit de Barcelona-Catalunya

W skrócie
  • Piotr Biesiekirski już w ten weekend zadebiutuje na nowym motocyklu Ducati Panigale V2 955
  • Polak zagwarantował sobie już tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii w klasie Superstock 1000
  • Biesiekirski w sezonie 2024 będzie członkiem ekipy Ecosantagata Althea Racing
  • Wystartuje w przedsionku cyklu World Superbike, czyli Mistrzostwach Świata World Supersportowiec

O tym chłopaku będzie jeszcze głośniej, a wszystko za sprawą jego przyszłorocznego startu w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata World Supersport 2024 na Ducati Panigale V2 955 włoskiej ekipy Ecosantagata Althea Racing. Przed Piotrem jeszcze ostatnia runda klasy Superstock w Mistrzostwach Hiszpanii, którą postanowił wykorzystać na testy i po raz pierwszy usiąść za sterami swojego nowego motocykla.

Świetne informacje napłynęły do nas na początku listopada, gdy Piotr oficjalnie poinformował, że w przyszłym sezonie będzie pełnoprawnym zawodnikiem zespołu Ecosantagata Althea Racing i wystartuje w Mistrzostwach Świata World Supersport. Polski świat motocykli przyjął tę informację z ogromnym entuzjazmem, gdyż w końcu w tej prestiżowej serii, która jest przedsionkiem cyklu World Superbike, czyli najbardziej prestiżowej kategorii, w której startują zawodnicy na motocyklach produkcyjnych, mamy naszego rodaka.

Obecnie Biesikirski startuje w Mistrzostwach Hiszpanii w klasie Superstock 1000, gdzie dosiada Yamahę R1. Aż osiem z dwunastu wyścigów zakończył na podium, a z tego pięć razy zajmował pierwsze miejsce. Dotychczasowy zespół Polaka, Fau55 Euvic Racing, jest bardzo zadowolony z wyników Piotra, a dodatkowo gwarantowane trzecie miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii sprawił, że ekipa pozwoliła mu na ostatniej rundzie wystartować na Ducati Panigale V2 955. Matematycznych szans na zdobycie mistrzostwa już nie ma, dlatego ostatnie dwa wyścigi zostaną już potraktowane jak przedsezonowe testy.

Najważniejsze informacje:

  1. Rzucił wszystko i wyjechał do Hiszpanii trenować. Mnóstwo wyrzeczeń i godzin spędzonych na torze przyniosło w końcu oczekiwany efekt – Piotr Biesiekirski w przyszłym sezonie wystartuje w serii Mistrzostw Świata World Supersport.
  2. Polak dołączył do zespołu Ecosantagata Althea Racing i dosiądzie Ducati Panigale V2 955.
  3. Dotychczas Biesiekirski ścigał się w Mistrzostwach Hiszpanii w klasie Superstock 1000, w której aż w osiem z dwunastu wyścigów ukończył na podium.
  4. Piotr zagwarantował sobie tytuł drugiego wicemistrza kraju w tym sezonie, dlatego ostatnią rundę wyścigową traktuje jako przedsezonowe testy nowego motocykla.
  5. MŚ World Supersport to przedsionek do cyklu World Superbike.

O transferze Piotra do nowego zespołu możesz przeczytać poniżej:

Piotr Biesiekirski wystartuje w Mistrzostwach Świata World Supersport!

Losy obecnego sezonu są już rozstrzygnięte, dlatego Piotr ze swoim nowym zespołem nie zamierza tracić ani chwili i na ostatnią rundę, która odbędzie się na torze MotoGP w Barcelonie, udaje się ze swoim nowym zespołem Ecosantagata Althea Racing, aby przetestować swój nowy motocykl. Przed Polakiem dwa wyścigi, które odbędą się się odpowiednio w sobotę o 14:45 i niedzielę o 13:00, ale także przede wszystkim spory sprawdzian umiejętności. Nowy motocykl z zupełnie inną jednostką napędową, zupełnie nowa klasa, nowe opony i nowa ekipa.

Piotr Biesiekirski bardzo optymistycznie podchodzi jednak do nadchodzącego weekendu wyścigowego i zaznacza, że pomimo zagwarantowanego miejsca w klasyfikacji generalnej nie zamierza odpuszczać. Wyjątkowo podczas tej rundy motocykl Polaka będzie miał zupełnie inny numer, gdyż dotychczasowy jest już zajęty.

– Jestem bardzo podekscytowany moim pierwszym startem na motocyklu Ducati. Wyścigi w Barcelonie to dla mnie przede wszystkim pierwszy prawdziwy trening przed przyszłoroczną rywalizacją w cyklu World Supersport, choć mamy za sobą krótkie, udane testy na włoskim torze Vallelunga. W najbliższych tygodniach czeka mnie sporo nauki; nowego motocykla, opon, kategorii i współpracy z nowym dla mnie, choć bardzo doświadczonym i profesjonalnym zespołem. Cieszę się, że pierwszy krok w tym procesie zrobimy nie podczas typowych testów, a podczas weekendu wyścigowego na jednym z moich ulubionych torów. Co ciekawe, w Barcelonie wystartuję także z nowym numerem. Wybrałem 77, ponieważ z takim numerem w mistrzostwach świata ścigają się także moi koledzy z Wójcik Racing Teamu, z którymi debiutowałem w MŚ FIM EWC w 2019 roku. Cieszę się, że z każdym sezonem na międzynarodowych torach wyścigowych pojawia się coraz więcej polskich akcentów, dając polskim kibicom coraz więcej radości. – komentuje Piotr Biesiekirski.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Z niecierpliwością będziemy przyglądać się ostatniej rundzie wyścigowej Mistrzostw Hiszpanii, a z jeszcze większym zainteresowaniem czekamy na pierwsze komentarze Piotra zarówno o nowym motocyklu, oponach, jak i pracy z zespołem Ecosantagata Althea Racing.

Na torze Circuit de Barcelona-Catalunya regularnie odbywa się runda MotoGP, a sama nawierzchnia otrzymała nową nawierzchnię wraz ze zmianami z zakresu bezpieczeństwa w 2018 roku po tragicznym wypadku zawodnika serii Moto 2 – Luisa Saloma. Nitka o długości 4627 m składa się z 5 lewych i 9 prawych zakrętów, a najdłuższa prosta ma długość 1047m. To właśnie na tym obiekcie już w sobotę zadebiutuje Biesiekirski na Ducati Panigale V2 955, na którym będzie przygotowywał się do przyszłorocznych startów w serii Mistrzostw Świata World Supersport.

Transmisja niedzielnego wyścigu odbędzie na kanale YouTube federacje FRME.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button