Peugeot Pulsion 125 2019: Nowoczesny skuter klasy GT

Wiosną przyszłego roku na rynek trafi nowy, bogato wyposażony skuter klasy 125 ccm. Peugeot Pulsion 125 miał swoją premierę kilka tygodniu temu w trakcie targów w Paryżu.

Peugeot Pulsion 125 to francuska (mimo azjatycko-francuskiego mariażu Peugeota, Pulsion jest produkowany we Francji) odpowiedź na topowe skutery klasy 125. Chociażby takie jak Honda Forza 125 czy Yamaha XMAX 125. Obecnie pojazdy tego segmentu to wiele więcej niż tylko przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Klienci wymagają porządnego wyposażenia, niezłego wyglądu i możliwości wypadu poza miasto w weekend. Pulsion 125 bez dwóch zdań jest dowodem tego trendu. 

Nowoczesna, chłodzona cieczą jednostka napędowa generuje 14,6 KM i ok. 12 Nm momentu obrotowego przy 7000 obr./min.  Peugeot zastosowało 14-calowe koła i 12-litrowy zbiornik paliwa – Pulsion ma być przecież czymś więcej niż tylko skuterem miejskim i dawać możliwość wygodnych, podmiejskich wypadów. Pomóc w tym ma także sporych rozmiarów przestrzeń pod siedzeniem i schowki pod kierownicą.

Peugeot Pulsion 125 2019 – centrum dowodzenia

Oczywiście najwięcej dzieje się w przypadku wyposażenia. Z mojej perspektywy najciekawszym rozwiązaniem jest zastosowanie wyświetlacza TFT, który pełni funkcję centrum dowodzenia. i-Connect można połączyć z dedykowaną aplikacją mobilną. Dzięki temu otwiera się przed nami szereg funkcji: opcja planowania trasy i wyświetlania strzałek nawigacji oraz ograniczeń prędkości w kokpicie skutera, ale także powiadomień (SMS, wiadomości). Jeśli dorzucimy do tego zestaw Bluetooth będziemy mogli także odbierać telefon.

Całość sterowana jest bezpośrednio z kierownicy. Krótkie urywki z działania systemu możemy zobaczyć na powyższym filmie promocyjnym, zaś sam Pulsion z bliska na nieoficjalnym wideo z Paris Motor Show: 

Skuter seryjnie wyposażono w „kombinowany” ABS, system załączający światła awaryjne podczas ostrego hamowania i LED-owe światła do jazdy dziennej. Bezkluczykowy dostęp uzupełniono o funkcję Find Me, która pozwoli na zlokalizowanie pojazdu na zatłoczonym parkingu. 

Wizualnie Peugeot Pulsion 125 przypomina nieco nowego kombivana Riftera (którego swoją drogą, w wersji przedłużonej, z chęcią zobaczyłbym w swoim garażu. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Ceny obecnie nie są znane, skuter dostępny będzie wiosną 2019 roku. Czekamy! 

Źródło: Peugeot Motorcycles

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button