Nowe opony w MIstrzostwach Europy Moto2. Jak poradzi sobie na nich Piotr Biesiekirski?

Biesiekirski przed nowym wyzwaniem w Portugalii

W skrócie
  • Polski zawodnik wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach klasy Moto2 (ME).
  • Zawodnicy będą się ścigać na zupełnie nowym ogumieniu, z którym Piotrek Biesiekierski miał już do czynienia.
  • Więcej informacji ze świata sportu motocyklowego znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2. Jedynego Polaka w stawce czeka w portugalskim Portimao zupełnie nowe wyzwanie. 

Na drugą połowę sezonu zawodnicy ME Moto2 otrzymają bowiem całkowicie nowe opony, które wymagają nie tylko innego stylu jazdy, ale także ustawień motocykli. 19-latek korzystał już z nowego ogumienia startując rok temu w mistrzostwach świata, ale na zupełnie innej maszynie.

W ramach przygotowań do niedzielnych wyścigów zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic wziął niedawno w Portugalii udział w oficjalnych, udanych, dwudniowych testach.
Piotr Biesiekirski
Weekend na torze Autodromo Internacional Algarve rozpocznie się z kolei już w czwartek, od oficjalnych treningów wolnych. Kwalifikacje czekają zawodników w sobotę, zaś niedzielne wyścigi zaplanowano na 12:00 i 15:00 polskiego czasu.

Bezpośrednia relacja z niedzielnych zmagań na oficjalnym kanale YouTube cyklu, pod adresem:

https://youtu.be/ck8EVCGc8DY

„Po udanych testach jestem bardzo optymistycznie nastawiony do weekendu, choć w Portugalii czeka nas zupełnie nowe wyzwanie – mówi Piotr Biesiekirski. – Nowe opony wymagają całkowicie innego, bardziej agresywnego stylu jazdy, ale dobrze się na nich odnalazłem, a podczas testów szybko znaleźliśmy odpowiednie ustawienia. Weekend pokaże, jak poradzili sobie z tym rywale. Korzystałem już z tych opon rok temu w mistrzostwach świata, ale tamten motocykl zachowywał się na nich zupełnie inaczej niż maszyna z mistrzostw Europy, więc mimo wszystko to będzie spore wyzwanie”. 

„Bardzo lubię tor w Portimao – dodaje 19-latek. – Jest bardzo trudny, ale też szybki, ekscytujący i pełen sporych różnic poziomów. Rok temu na początku weekendu nie było mi łatwo się na nim odnaleźć, ale mimo wszystko w niedzielę byłem szósty w drugim wyścigu i do samego końca walczyłem o piątą pozycję. Mam więc nadzieję, że tym razem szybko złapiemy dobre tempo i w niedzielę przejedziemy dwa udane wyścigi”.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button