MZ ETZ 250: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

MZ ETZ 250 to motocykl, którego produkcja ruszyła w 1981 roku. MZ, czyli niemiecka firma produkująca motocykle w latach swojej świetności wypuściła sporo modeli, które cieszyły się wielkim wzięciem w Europie i model ETZ 250 z pewnością się do nich zaliczał. Marka MZ na samym początku swojej historii była częścią przedsiębiorstwa DKW – wytwórni motocykli i samochodów osobowych. Historia tej marki sięga 1905 roku, a produkcja jednośladów ruszyła w 1922 roku.

Po II Wojnie Światowej firma DKW weszła w skład IFA, czyli niemieckiej państwowej unii przedsiębiorstw produkujących pojazdy mechaniczne w NRD. Dopiero od 1956 roku z IFA wyłoniła się komórka firmy Motorradwerk Zschopau, czyli dział specjalizujący się wyłącznie w motocyklach. Maszyny schodzące z taśm produkcyjnych MZ były prostej konstrukcji i cieszyły się wyjątkowo pozytywną opinią w bloku wschodnim.

MZ ETZ 250 do dzisiaj jest określany mianem modelu kultowego. Jego uniwersalność była ogromną zaletą, nadawał się zarówno do poruszania nim po mieście, jak i do jeżdżenia w niedalekie trasy. Dwusuwowy silnik miał pojemność 250 cm3 i pracował w nim jeden cylinder. Moc jaką osiągał to 21 KM. Skrzynia biegów była pięciobiegowa. Jednoślad ten był dosyć lekki ponieważ ważył zaledwie 153 kilogramy.

MZ ETZ 250 można kupić do dzisiaj, pomimo tego, że produkcja zakończyła się w 1989 roku.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

MZ ETZ 250: Dane techniczne

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News
Dane techniczne: MZ ETZ 250
Marka MZ
Model  ETZ 250
Pojemność 250 cm3
Silnik Jednocylindrowy, dwusuwowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 21 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/bębnowy
Waga 153 kg

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button