Marcin Prokop i Triumph Tiger 1200 na Bałkanach: będzie nowy serial

Program “Niezwykłe Stany Prokopa” doczeka się równie niezwykłej kontynuacji

W skrócie
  • Niezwykłe Bałkany Prokopa - nowy serial podróżniczy już niebawem na jednej z internetowych platform
  • Marcin Prokop, jego brat Sebastian i dwa Tigery 1200: wyprawa, którą trzeba zobaczyć

Po nieszablonowej podróży przez Stany Zjednoczone Fordem Mustangiem, którą można było oglądać na kanale TVN, Marcin Prokop postanowił zamienić cztery koła na dwa i wyruszył w trasę po pięknych Bałkanach na nowym Triumphie Tigerze 1200. Z tej wyprawy ma również powstać produkcja filmowa.

Bałkany to jeden z najlepszych i najciekawszych kierunków, jeśli chodzi o wyprawy motocyklowe. Marcin Prokop chce pokazać je z niecodziennej perspektywy – z jednej strony jest on bowiem doświadczonym podróżnikiem i dziennikarzem, a z drugiej nadal dość świeżym, ale zapalonym motocyklistą. W podróży Marcinowi towarzyszy jego młodszy brat, Sebastian, znany widzom “Niezwykłych Stanów Prokopa”, jako Bebek, który również dopiero kilka lat temu zrobił prawo jazdy. Jest to pierwsza tak długa, wspólna podróż motocyklowa braci Prokop. Co ich czeka? Czy obędzie się bez przygód?

Marcin Prokop i jego brat Sebastian odkrywają motocyklowe Bałkany

Obydwaj podróżują po Bałkanach na motocyklach Triumph Tiger 1200. Tegoroczna odsłona tego modelu została zaprojektowana zupełnie od nowa – Tygrys otrzymał nowy, mocniejszy trzycylindrowy silnik, lżejszą ramę, dzięki której, a także innym elementom jest lżejszy o 25 kilogramów od swojego poprzednika. Do tego posiada świetny system półaktywnego zawieszenia Showa, które doskonale sprawdza się zarówno na prostej, jak i krętych górskich trasach, czy szutrowych drogach. Do tego całą masę dodatków, które sprawiają, z enie tlyko jest skutecznym sprzętem na wszelkie rodzaju drogi i bezdroża, ale także potrafi umilić każdą podróż.

Przeczytaj też:

Triumph Tiger 1200 2022: Czy BMW R 1250 GS powinno zacząć się bać? [zdjęcia, dane techniczne, opinia, cena]

Bracia Prokop mają już za sobą połowę trasy. Do tej pory odwiedzili Chorwację, Bośnię i Hercegowinę oraz Czarnogórę, zmagając się z wieloma wymagającymi odcinkami. Jak to bywa podczas tego typu podróży, nie wszystko da się zaplanować. Po przeprawie przez zaśnieżony jeszcze Durmitor następnym przystankiem Prokopów będzie Albania – znana wszystkim z setek bunkrów, pięknych plaż, ale także wymagających górskich tras, które nie zawsze są wyasfaltowane.

Cała podróż jest na bieżąco dokumentowana i zostanie wyemitowana w formie serialu podróżniczego pt. “Niezwykle Bałkany Prokopa”, którego emisja jest planowana na jednej z internetowych platform. Z pewnością nie zabraknie pięknych widoków, wspaniałych tras, ciekawych ludzi oraz ich historii, a wszystko to przedstawione z poczuciem humoru z jakiego znany Marcin Prokop. Podobno nie zabraknie także autentycznego motocyklowego klimatu, więc już czekamy na premierę pierwszego odcinka.

Gdy tylko będzie znana data premiery pierwszego odcinka – poinformujemy Was na pewno!

Bałkany zza motocyklowej kierownicy, to podróż, którą polecamy każdej motocyklistce i motocykliście. Jesteśmy pewni, ze po emisji właśnie powstającego serialu, nikogo nie trzeba będzie już namawiać do obrania tego kierunku.

 

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button