Malaguti wraca do Polski. Nowe modele Malaguti 2019

Jeśli chodzi o produkcję skuterów, Malaguti nie ma sobie równych! W tym sektorze włoska marka zajmuje taką samą pozycję, jak na przykład Lamborghini w przemyśle samochodowym. Firma wypromowała także swoje sportowe motocykle w wyścigach GP. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom miłośnikom jednośladów do swojej oferty postanowił wprowadzić je Rider Store. Malaguti oficjalną premierę nowego, odświeżonego modelu Madison 300 zaplanowała na kwiecień 2019 roku.

Na kwiecień 2019 roku Malaguti zaplanowało coś specjalnego. Firma postanowiła wypuścić nowy skuter premium, Madison 300, nazwany na cześć starego skutera Madison Maxi Malaguti. Pojazd będzie mógł pochwalić się atrakcyjną i kompaktową konstrukcją sportowego skutera o wymiarach 1395 mm, szerokości 790 mm i długości 2135 mm. Ten zupełnie nowy model został wyposażony w silnik o mocy 16KW produkowany przez włoskie Aprilla w kooperacji z Piaggio. Ta nowoczesna jednostka spełnia restrykcyjne normy euro 4. Ponadto skuter jest wyposażony w ABS. 

Niedługo pojawi się także pięć modeli 125 (RST, Dune, Montepro, XSM i XTM) napędzanych czterosuwowym silnikiem Aprilia, który w pełni wykorzystuje ustawowy limit mocy 11 kW / 15 KM w tej klasie. Wszystkie nowe modela Malaguti to nowoczesne rozwiązania starej bolońskiej szkoły. Ten model jest idealny dla osób z prawem jazdy kategorii B, czyli kierowców którzy dopiero rozpoczynają przygodę z dwoma kółkami lub chcą zaczynać od pojazdów z dużą mocą.

Założona w Bolonii w 1930 roku przez Antonino Malaguti firma w Polsce była popularna pod koniec XX wieku, szczególnie w latach 80-tych i 90-tych. Mimo, że posiadała i nadal posiada długą tradycję i produkuje jednoślady od blisko 100 lat, traktowano ją jako alternatywę dla skuterowego potentata, marki Piaggio. Produkty Malaguti wyróżniają się nie tylko super jakością i ponadczasowym designem, ale też przystępną ceną. 

Malaguti to kawał historii. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby ich logo. To swego rodzaju jednośladowa ikona. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli zaoferować Polakom naprawdę świetne pojazdy na każdą kieszeń.” – mówi Sylwester Piwowarski z Rider Store. 

Nowe modele będą miały nie tylko większą pojemność, część z nich będzie napędzana elektrycznie. Poszerzony w ten sposób asortyment ma przywrócić konsumentom świadomość marki oraz podbić światowe, nie tylko europejskie rynki.

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

2 opinii

    1. No i co w związku z tym..? To dzieje się od przeszło pół wieku.. Ludzie w Europie jakoś nie robią z tego zagadnienia, że np. BMW C 400 produkowane jest w dalekiej Azji.., tylko ..Polacy mają ciągle z tym problem.!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button