Aktualnie czytasz:
Ceny ubezpieczeń OC motocykli w roku 2015 o 50% wyższe?
1
 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

W drugim kwartale roku 2015 ceny ubezpieczeń OC (odpowiedzialności cywilnej) mogą wzrosnąć o nawet 50%. Wszystko za sprawą nowych przepisów, które wejdą w życie za trzy miesiące. Podwyższa kosztów ubezpieczeń będzie dotyczyć wszystkich rodzajów pojazdów, w tym motocykli i motorowerów.

Ceny polis już wkrótce mogą znacznie wzrosnąć. Za OC kierowcy będą musieli płacić nawet do 50 proc. więcej niż dotychczas. To za sprawą nowych wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego, która w końcu nakaże ubezpieczycielom przestrzegać prawa i wypłacać pełne odszkodowania – powiedziała Anna Popiołek, ekspert ds. ubezpieczeń w Gazecie Wyborczej. Dodała, że ceny OC powinny zacząć rosnąć w drugim kwartale 2015 roku.

Co Komisja Nadzoru Finansowego chce wdrożyć? Zależy jej, aby ceny odszkodowań nie były już więcej zaniżane poprzez brak wykonywania napraw na zamiennikach. Ubezpieczyciele mają też zostać zobligowani do tego, aby rekompensowali utratę wartości pojazdu na skutek kolizji albo wypadku. Skutek nowych regulacji będzie dla nas korzystny, jednak finalnie koszt poniosą właściciele samochodów i jednośladów.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
  • Zdjęcie profilowe Martin
    26 grudnia 2014 at 17:51

    Jakoś mnie te podwyżki zbytnio nie przerażają i tak zawsze przed zakupem porównuję ceny OC na kalkulatorze CUK i wybieram najtańszą polisę.