Kara za nieprzerejestrowanie motocykla i auta 2020. 1000 zł od 1 stycznia

 Od 1 stycznia 2020 wchodzą w życie przepisy, które nakładają karę w wysokości 1000 zł na posiadacza pojazdu, który nie przerejestrował go w terminie 30 dni od sprowadzenia do kraju. 

"Dantejskie sceny w starostwach" - czytamy w artykule autokult.pl. Posiadacze sprowadzonych zza granicy samochodów spieszą do urzędów przed 1 stycznia. Oczywiście... niepotrzebnie. Przepisy będą obowiązywały do początku nowego roku, ale też będą dotyczyć tylko pojazdów sprowadzonych do kraju po nowym roku. Właściciel auta sprowadzonego do kraju np. w listopadzie 2019 nie musi się specjalnie przejmować.

W sumie osoba sprowadzająca pojazd po 1 stycznia 2020 też nieprzesadnie musi się przejmować. Kara nakładana jest w momencie przekroczenia terminu 30 dni od daty sprowadzenia, ale tą ostatnią deklarujemy sami. Nie jest ona powiązana w umową kupna-sprzedaży. W teorii więc pozostaje sporo miejsca na spekulacje, zwłaszcza że jednoznaczne ustalenie terminu sprowadzenia pojazdu do Polski przez urzędnika jest niemożliwe.

Przepisy dotyczą także tylko pojazdów pochodzących z Unii Europejskiej.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button