Interscooters: Teraz również akcesoria

Największy dystrybutor części zamiennych do skuterów i motocykli – Interscooters na rok 2012 planuje intensywny rozwój, również na nowych polach – tak ogłosili przedstawiciele firmy – Ewa Pycel i Michał Pajewski.

“Obecnie InterScooters posiada blisko 20 % udziałów w rynku krajowego. Ten sukces, z którego jesteśmy naprawdę dumni to kilka lat ciężkiej pracy zespołu pracowników, działu sprzedaży części (…)” – mówi Ewa Pycel. Hurtownik wraz z nowym sezonem chce zaangażować się w tuning i akcesoria.

Nowością są brandowane logo Zipp i Interscooters oleje, akumulatory, świece irydowe. Przedstawiciele marki zwracają również uwagę na odzież motocyklową. Wdrażana jest kolekcja kasków, ochraniaczy, kurtek i okularów.

Dzień dobry, witam serdecznie, moje nazwisko Ewa Pycel. Razem z Michałem Pajewskim zarządzam działem InterScooters. W naszej prezentacji chciałam podsumować sezon 2011 i przedstawić państwu strategię 2012. Zacznę od tego kim jesteśmy. InterScooters jest to największa w Europie środkowo-wschodniej, hurtownia części zamiennych do skuterów, motorowerów i motocykli działająca w ramach Zipp Group. Obecnie nasza oferta obejmuję komponenty do wszystkich popularnych jednośladów istniejących na rynku takich jak Zipp, Toros, Romet, Keeway, Kymco, a także już nieistniejących, chociażby takich jak Kingway. Obecnie InterScooters posiada blisko 20% udziałów w rynku krajowego. Ten sukces, z którego jesteśmy naprawdę dumni, to kilka lat ciężkiej pracy zespołu pracowników działu sprzedaży części. Na tym wykresie widzicie Państwo jak kształtowała się sprzedaż rok do roku, czyli słupki pokazują zdecydowany wzrost. W drodze ciekawostki porównując sezon 2006 i 2011 widzimy zdecydowany wzrost sprzedaży o 77 %. Poza tym zdiagnozowaliśmy 544% więcej artykułów wydanych od nas z magazynu, ponadto od 2006 roku wprowadziliśmy dodatkowo 9 tysięcy indeksów części rotujących. Sukces ten nie byłby możliwy przede wszystkim bez prężnie rozwijającej się sieci dystrybucji. Obecnie jest to blisko 550 profesjonalnych punktów sprzedaży InterScooters.
W samym 2011 roku rozpoczęliśmy współpracę z 80 nowymi punktami. Obecnie są one obsługiwane przez 15-sto osobową grupę pracowników w tym głównie mających bezpośredni kontakt handlowców stacjonarnych. Tutaj chciałabym przedstawić, na pewno dobrze Państwu znaną, Justynę Mossakowską, Adama Majewskiego i Rafała Misiewicza, a także handlowców mobilnych, docelowo czterech i tutaj Przemek Kocyła i Tomasz Kościelniak. Chciałabym zaznaczyć, iż handlowcy mobilni posiadają szeroką ofertą asortymentową na samochodach. Poza tym wyposażeni są w specjalne urządzenia MAH, za pomocą którego u klienta mogą przyjąć zamówienie, które automatycznie jest wygenerowane do systemu centralnego w Przasnyszu, dzięki czemu tego samego dnia już części mogą wyjść, a następnego dotrzeć do naszych klientów. Interscooters to także silnie zbudowana sieć sprzedaży eksportowej. Obecnie współpracujemy z 29 firmami z 18 krajów. Jest to między innymi Finlandia, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Serbia, Węgry, Austria, Włochy, Niemcy, Szwajcaria, Dania, Szwecja, Holandia, Francja, Anglia, Hiszpania i Portugalia. Obecnie dział sprzedaży eksportu składa się z 3 osób i w tym sezonie odnotowaliśmy w stosunku do 2010 roku wzrost sprzedaży na poziomie 75 %. Na pewno w naszej pracy pomagają nam narzędzia takie chociażby jak internetowy system składania zamówień, który został utworzony w 2010 roku. System ten został stworzony specjalnie dla Państwa, żeby Państwu ułatwić pracę. Jeżeli są jakiekolwiek sugestie dotyczące wszelkich modyfikacji tego systemu, ulepszania, bardzo proszę zgłaszać do handlowców, na pewno zwrócimy na to uwagę i postaramy to wdrożyć w życie. Musimy się pochwalić, iż obecnie 75% naszych klientów korzysta z tego systemu, zatem zdecydowanie zachęcamy, bo liczymy na to, że 100% klientów będzie korzystać z niego korzystać. Obecnie nasz magazyn, który jest naprawdę ogromną machiną, obsługiwany jest za pośrednictwem nowoczesnego systemu zarządzania WMS. Jest to system, który wdrożyliśmy w 2010 roku, zainwestowaliśmy w niego i widzimy efekty. Przede wszystkim gwarantuje nam możliwość wyeliminowania błędów do minimum. Sami Państwo pamiętacie, bo jesteście z nami praktycznie od początku, że jeszcze kilka lat temu zdarzały się pomyłki w wysyłkach części. Teraz jest tego naprawdę coraz mniej. Statystyki nasze wskazują, że jest to naprawdę minimum. Pracownicy, którzy pracują na magazynie dysponują skanerami przenośnymi z kodami EAN na których widzą zamówienia, które są wysyłane przez handlowców stacjonarnych, bądź mobilnych. To mądre urządzenie kieruje takiego pracownika najkrótszą ścieżką do regału, na którym znajduje się dana część widniejąca w zamówieniu, dzięki czemu odbywa się to przede wszystkim sprawniej, szybciej i bez pomyłek. Interscooters to także szeroki asortyment, tak jak już kolega Ruszkowski powiedział jest to ponad 11 tysięcy indeksów rotujących części zamiennych. Większość części jest pakowana w logowane opakowania oraz firmowe opakowanie zbiorcze.
Obecnie Interscooters to kilka specjalnie wyselekcjonowanych marek i możemy je podzielić przede wszystkim na części eksploatacyjne, części tuningowe, a także akcesoria. Jeżeli chodzi o części eksploatacyjne wyróżniamy tutaj markę Zipp Parts. Są to uniwersalne części zamienne do pojazdów marki Zipp, ale i nie tylko, bo można je traktować jako zamienniki, poza tym są to oleje Zippa, półsyntetyczne oleje do dwusuwów, czterosuwów oraz oleje przekładniowe. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w 2011 roku wprowadziliśmy także całosezonowe, syntetyczne oleje Bel Ray, poza tym także w sezonie 2011 wprowadziliśmy do oferty akumulatory, bezobsługowe akumulatory żelowe, które tak naprawdę wyeliminowało całkowicie z naszej oferty kwasówki. Poza tym nasza oferta to również świece zapłonowe znanych państwu marek takich jak NGK i Iskra oraz brandowane świece irydowe Interscooters, nowość także z sezonu 2011. Zauważyliśmy, iż coraz częściej na rynku polskim i nie tylko mamy do czynienia z zainteresowaniem tuningiem w związku z czym powołaliśmy do życia Zipp Performance, czyli zestawy tuningowe do skuterów i motorowerów. Poza tym poszerzyliśmy naszą ofertę o hiszpańskie marki takie jak Tecnigas, a także wprowadziliśmy do swojej oferty Barikit, czyli silnikowe części tuningowe. Pod koniec 2011 roku pojawiły się u nas części tuningowe RMS do markowych pojazdów, poza tym nasza oferta to szeroko rozumiane akcesoria, które oczywiście będziemy cały czas poszerzać, czyli kurtki, kaski, rękawice, pokrowce, zabezpieczenia.

[nggallery id=63]

Fot.: Interscooters

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button