Aktualnie czytasz:
Ilu motocyklistów ginie rocznie w Polsce? Ile motocyklistów zginęło w 2018?
3

Ilu motocyklistów ginie rocznie w Polsce? Ile motocyklistów zginęło w 2018?

autor: Przemysław Borkowski26 września 2018

Podczas zakończonego w ubiegły weekend I Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Komenda Główna Policji podała informacje dotyczące wypadków z udziałem motocyklistów.

Musimy zaznaczyć ważną rzecz: każda jedna osoba ginąca na polskich drogach to o jedną za dużo. Nawet jeśli statystyki poprawiają się, będzie można mówić o nich w kategoriach pozytywnych kiedy nadejdzie dzień zera ofiar śmiertelnych.

Magazyn Prawo Drogowe zacytował dane Komendy Główne Policji. W pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku na polskich drogach zginęło 165 motocyklistów. To o 8 mniej niż rok wcześniej. 

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Z drugiej jednak strony 1631 motocyklistów było rannych, a to aż o 213 więcej niż rok wcześniej. 

W skali rocznej w 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Przed nami najniebezpieczniejszy okres przejściowy. Zmienne warunki drogowe, gorsza widoczność, wcześniej zachodzące słońce. Wszystko to wpływa na podwyższenie ryzyka na drodze, zwłaszcza dla motocyklistów.

Źródło: PrawoDrogowe.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
5%
Interesujące
5%
heh...
0%
Że co?
5%
Grrrr!
2%
Smutne
83%
 • Piotr
  27 września 2018 at 14:32

  Panie reaktorze, nie ILE motocyklistów, tylko ILU motocyklistów.
  Odnalezienie zasady zajęło 10 sekund: jeśli rzeczownik jest rodzaju męskoosobowego stawiamy obok ilu, w każdym innym wypadku postawmy formę ile.

 • Sebastian
  27 marca 2019 at 14:33

  Nie ma sensu się tłumaczyć oślepiającym słońcem, jeśli nie ma się pewności przez oślepienie nie powinno wykonywać manewrów typu zmiany pasa ruchu. Gdyby ludzie tak postępowali statystyki byłyby niższe przynajmniej o mnie. Nie mam żalu że skasował mi motocykl, spędziłem tydzień w szpitalu, ciągania się po sądach i lekarzach, co i tak sporo jak na osobę niepełnoletnią. Nie chodzi mi o finanse (bo i tak dostałem odszkodowanie) przez ten czyn rodzice zabronili mi jeździć aż do 18lat. Jestem spokojny, wyczulony na przepisy drogowe a i tak na tym tracę, nie mogę kontynuować swojej pasji jaką jest jazda Motocyklem. To wszystko jest wynikiem nieroztropności sprawcy wypadku.

 • Mirosław
  23 maja 2019 at 21:46

  „W skali rocznej w 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami”
  a nie wystarczyłoby
  „W 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami”?