Aktualnie czytasz:
Ilu motocyklistów ginie rocznie w Polsce? Ile motocyklistów zginęło w 2018?
3

Ilu motocyklistów ginie rocznie w Polsce? Ile motocyklistów zginęło w 2018?

autor: Przemysław Borkowski26 września 2018

Podczas zakończonego w ubiegły weekend I Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Komenda Główna Policji podała informacje dotyczące wypadków z udziałem motocyklistów.

Musimy zaznaczyć ważną rzecz: każda jedna osoba ginąca na polskich drogach to o jedną za dużo. Nawet jeśli statystyki poprawiają się, będzie można mówić o nich w kategoriach pozytywnych kiedy nadejdzie dzień zera ofiar śmiertelnych.

Magazyn Prawo Drogowe zacytował dane Komendy Główne Policji. W pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku na polskich drogach zginęło 165 motocyklistów. To o 8 mniej niż rok wcześniej. 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Z drugiej jednak strony 1631 motocyklistów było rannych, a to aż o 213 więcej niż rok wcześniej. 

W skali rocznej w 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Przed nami najniebezpieczniejszy okres przejściowy. Zmienne warunki drogowe, gorsza widoczność, wcześniej zachodzące słońce. Wszystko to wpływa na podwyższenie ryzyka na drodze, zwłaszcza dla motocyklistów.

Źródło: PrawoDrogowe.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
5%
Interesujące
5%
heh...
0%
Że co?
5%
Grrrr!
3%
Smutne
83%
 • Piotr
  27 września 2018 at 14:32

  Panie reaktorze, nie ILE motocyklistów, tylko ILU motocyklistów.
  Odnalezienie zasady zajęło 10 sekund: jeśli rzeczownik jest rodzaju męskoosobowego stawiamy obok ilu, w każdym innym wypadku postawmy formę ile.

 • Sebastian
  27 marca 2019 at 14:33

  Nie ma sensu się tłumaczyć oślepiającym słońcem, jeśli nie ma się pewności przez oślepienie nie powinno wykonywać manewrów typu zmiany pasa ruchu. Gdyby ludzie tak postępowali statystyki byłyby niższe przynajmniej o mnie. Nie mam żalu że skasował mi motocykl, spędziłem tydzień w szpitalu, ciągania się po sądach i lekarzach, co i tak sporo jak na osobę niepełnoletnią. Nie chodzi mi o finanse (bo i tak dostałem odszkodowanie) przez ten czyn rodzice zabronili mi jeździć aż do 18lat. Jestem spokojny, wyczulony na przepisy drogowe a i tak na tym tracę, nie mogę kontynuować swojej pasji jaką jest jazda Motocyklem. To wszystko jest wynikiem nieroztropności sprawcy wypadku.

 • Mirosław
  23 maja 2019 at 21:46

  „W skali rocznej w 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami”
  a nie wystarczyłoby
  „W 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami”?