Aktualnie czytasz:
Ilu motocyklistów ginie rocznie w Polsce? Ile motocyklistów zginęło w 2018?
3

Ilu motocyklistów ginie rocznie w Polsce? Ile motocyklistów zginęło w 2018?

autor: Przemysław Borkowski26 września 2018

Podczas zakończonego w ubiegły weekend I Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Komenda Główna Policji podała informacje dotyczące wypadków z udziałem motocyklistów.

Musimy zaznaczyć ważną rzecz: każda jedna osoba ginąca na polskich drogach to o jedną za dużo. Nawet jeśli statystyki poprawiają się, będzie można mówić o nich w kategoriach pozytywnych kiedy nadejdzie dzień zera ofiar śmiertelnych.

Magazyn Prawo Drogowe zacytował dane Komendy Główne Policji. W pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku na polskich drogach zginęło 165 motocyklistów. To o 8 mniej niż rok wcześniej. 

Z drugiej jednak strony 1631 motocyklistów było rannych, a to aż o 213 więcej niż rok wcześniej. 

 
Czytaj
REKLAMA

Kliknij i wygraj wyprawę po Ameryce z Motul

Weź udział w konkursie Motul i przeżyj niezapomnianą przygodę. Wygraj wyprawę motocyklową marzeń po Ameryce, wodoodporny plecak lub jeden z 500 zestawów Motul. Masz czas tylko do końca czerwca!

W skali rocznej w 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami.

Przed nami najniebezpieczniejszy okres przejściowy. Zmienne warunki drogowe, gorsza widoczność, wcześniej zachodzące słońce. Wszystko to wpływa na podwyższenie ryzyka na drodze, zwłaszcza dla motocyklistów.

Źródło: PrawoDrogowe.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
6%
Interesujące
6%
heh...
0%
Że co?
6%
Grrrr!
0%
Smutne
82%
 • Piotr
  27 września 2018 at 14:32

  Panie reaktorze, nie ILE motocyklistów, tylko ILU motocyklistów.
  Odnalezienie zasady zajęło 10 sekund: jeśli rzeczownik jest rodzaju męskoosobowego stawiamy obok ilu, w każdym innym wypadku postawmy formę ile.

 • Sebastian
  27 marca 2019 at 14:33

  Nie ma sensu się tłumaczyć oślepiającym słońcem, jeśli nie ma się pewności przez oślepienie nie powinno wykonywać manewrów typu zmiany pasa ruchu. Gdyby ludzie tak postępowali statystyki byłyby niższe przynajmniej o mnie. Nie mam żalu że skasował mi motocykl, spędziłem tydzień w szpitalu, ciągania się po sądach i lekarzach, co i tak sporo jak na osobę niepełnoletnią. Nie chodzi mi o finanse (bo i tak dostałem odszkodowanie) przez ten czyn rodzice zabronili mi jeździć aż do 18lat. Jestem spokojny, wyczulony na przepisy drogowe a i tak na tym tracę, nie mogę kontynuować swojej pasji jaką jest jazda Motocyklem. To wszystko jest wynikiem nieroztropności sprawcy wypadku.

 • Mirosław
  23 maja 2019 at 21:46

  „W skali rocznej w 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami”
  a nie wystarczyłoby
  „W 2017 roku zginęło 218 kierujących motocyklami”?